سلاح جنگی آمریکا قدرت تکلم را از افراد می گیرد!

سلاح جنگی آمریکا قدرت تکلم را از افراد می گیرد!

نیروی دریایی ایالت متحده آمریکا درحال کار بر روی سلاحی غیر کشنده است که توانایی ارتباط برقرار کردن افراد را مختل می کند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این سیستم اختلاگر صوت دستی(AHAD) صدای سوژه را با میکروفن دوربرد خود ضبط می کند سپس آنرا تقویت کرده و بصورت دو صوت مجزا بازبخش می کند. یکی از صوت ها بطور همزمان و دیگری با چند صد میلی ثانیه تاخیر از صوت اصلی منتشر می شوند.
با این کار صدای فرد به خودش باز می گردد و در نتیجه تمرکز فرد از بین رفته و تلاشش برای ادامه صحبت با مشکل مواجه می شود.
به قول "New Scientist" این اصوات برای سایرین قابل شنیدن نیستند بدین سبب بنظر می رسد که فرد بدون هیچ دلیل مشخصی گرفتار مشکل در صحبت کردن شده است.
حق اختراع این سیستم متعلق به "کریستوفر براون"(Christopher Brown)، مهندس مرکز تجهیزات جنگی دریایی آمریکا است. بااینکه این اختراع در سال ۲۰۱۹ ثبت شده است اما هنوز مشخص نیست که آیا این سیستم ساخته و آزمایش شده است یا خیر.
پژوهشگران موسسه ملی علوم صنعتی و فناوری در توکیو نیز در سال ۲۰۱۲ دستگاه مشابهی را مورد آزمایش قرار دادند و بیان نمودند که این دستگاه قادر به کنترل گفتگوها است.
این سیستم بدون وارد کردن لطمه فیزیکی تمرکز فرد را مختل می کند و با قطع صحبت فرد متوقف می شود.
مدت ها است که از دستگاه های مختل کننده اصوات(AHD) در کشتی ها، وسایل نقلیه و ایست های بازرسی استفاده می شود. بااینکه استفاده از آنها بطور معمول برای هشدار به افراد هنگام نزدیک شدن به مناطق ممنوعه است.
سیستم اختلاگر صوتی آمریکا تازه ترین سلاح غیرکشنده از این دسته است که برای کابردهای نظامی طراحی شده است.
در سال ۲۰۱۹ روسیه دو کشتی جنگی را مجهز به سلاح اختلال گر نوری به نام "۵P-۴۲ Filin" کرد که برخورد با آن منجر به استفراغ و حتی توهم می شود.
این سیستم با آزادسازی یک پرتو خیره کننده، بینایی دشمن را مختل کرده و موجب از دست دادن توانایی هدف گیری می شود علاوه بر آن موجب حالت تهوع و توهم می شود اما اثرات آن موقتی است.1400/06/06
10:18:29
5.0 / 5
1092
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد