چین برترین نصب کننده توربین های بادی ساحلی جهان شد

چین برترین نصب کننده توربین های بادی ساحلی جهان شد

اسمارت کاور: طبق گزارش شورای جهانی انرژی بادی، چین موفق به کسب عنوان بالاترین نصب کننده توربین های بادی ساحلی در جهان در سال ۲۰۲۰ شده است.به گزارش اسمارت کاور به نقل از سی جی تی ان، چین تلاشهای زیادی برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۳۰ انجام داده و امیدوار است تا سال ۲۰۶۰ میزان انتشار گاز دی اکسید کربن را به صفر برساند. دستیابی به این موفقیت نشان داده است چین به دنبال استفاده گسترده از انرژی های تجدید پذیر برای تحقق این هدف است.
در سال ۲۰۲۰ در سرتاسر جهان، معادل ظرفیت ۶.۱ گیگاوات دکل انرژی بادی نصب شده که از این رقم ۳ گیگاوات متعلق به چین بوده است. ازاین رو نصف ظرفیت دکل های بادی در جهان که در نقاط ساحلی نصب شده اند به چین متعلق می باشد.
بعد از چین، هلند با ۱.۵ گیگاوات در رتبه دوم و بلژیک با ۷۰۶ مگاوات در رتبه سوم است. تا آخر سال ۲۰۲۰ در هشت استان ساحلی چین طرح های جدید توربین بادی اجرا شده اند که مجموع ظرفیت آنها ۹ گیگاوات بوده است. هم اکنون بر طبق آمار کلی چین پس از انگلیس دومین کشور برتر جهان در زمینه نصب توربین های بادی ساحلی است.
بر طبق این گزارش، توربین های بادی ساحلی بزرگ ترین منبع رشد بالقوه برای دسترسی به فناوری انرژی های تجدید پذیر به حساب می آید و ظرفیت کلی ۳۵ گیگاواتی آن در سرتاسر جهان باعث عدم انتشار ۶۲.۵ میلیون تن گاز دی اکسید کربن شده است.


منبع:

1400/06/22
11:07:06
5.0 / 5
545
تگها: تولید , فناوری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد