تولید بازوی رباتیک خودران برای خنثی کردن مین های دریایی

تولید بازوی رباتیک خودران برای خنثی کردن مین های دریایی

به گزارش اسمارت کاور یک شرکت تجاری در آمریکا از تولید بازوی رباتیکی اطلاع داده که به صورت خودران قابل استفاده بوده و برای خنثی کردن مین های دریای به کار می رود.به گزارش اسمارت کاور به نقل از نیواطلس، خنثی کردن مین های دریایی یکی از اقدامات دشوار و خطرآفرین است که شرکت آمریکایی RE۲ Robotics برای حل این مشکل یک بازوی رباتیک خودران تولید کرده است.
تولید این محصول حاصل انعقاد یک قرارداد ۹.۵ میلیون دلاری توسط این شرکت با اداره تحقیقات نیروی دریایی ارتش آمریکا است. بازوی رباتیک مورد اشاره که از راه دور هم قابل کنترل است، مجهز به نرم افزار بصری کامپیوتری جهت بررسی محیط دریا و شناسایی مین هاست. یک نرم افزار دیگر هم ابزار خنثی سازی مین را بر روی مین های دریایی نصب می کند.
همچنین مجموعه ای از حسگرها بر روی بازوی رباتیک مذکور نصب شده تا توان هدایت خودکار و آگاهی آن از محیط اطراف افزایش یابد. ربات مورد اشاره بر همین مبنا می تواند واکنش های دقیق تری به محیط اطراف نشان دهد.
ربات مورد اشاره می تواند تا عمق ۳۰۰ متری آب فرو رفته و مین هایی با حداکثر وزن ۵.۲ کیلوگرم را خنثی کرده و از آب بیرون بکشد. شناسایی و خنثی سازی خودکار مین های زیردریایی در عمق اقیانوس مزیت مهم این ربات است که می تواند جایگزینی برای غواصان باتجربه باشد.

1400/06/25
23:31:27
5.0 / 5
1066
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد