بیشتر از ۱۰۰۰ روز حضور اینسایت در مریخ

بیشتر از ۱۰۰۰ روز حضور اینسایت در مریخ

به گزارش اسمارت کاور سطح نشین ˮاینسایتˮ ناسا حالا بیشتر از ۱۰۰۰ روز است که در سیاره سرخ حضور دارد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، این ربات دانشمند ساکن مریخ تابحال صدها مریخ لرزه را مطالعه کرده، جامع ترین داده های آب و هوایی تا به امروز از سیاره مریخ را جمع آوری کرده و به بررسی و مطالعه ساختار داخلی این سیاره پرداخته است.
چندی قبل ناسا اعلام نمود که ۸۰ درصد سطح صفحات خورشیدی "اینسایت" با غبار پوشیده شده است و بنابراین این سطح نشین در هر روز مریخی تنها ۷۰۰ وات ساعت انرژی دارد.
محققان مسئول این مأموریت پیشبینی می کنند که تا آوریل ۲۰۲۲ سطح انرژی "اینسایت" بیشتر کاهش پیدا کند و بعد از مدت کوتاهی این سطح نشین همه ی انرژی خویش را از دست بدهد.
محققان امیدوار بودند که باد این صفحات را تمیز کند تا "اینسایت" به مأموریت خود در جمع آوری داده های لرزه ای ادامه دهد.
اینسایت با کمک مجموعه ای از سنسورهای پشتیبان که "زیرسیستم جانبی محموله"(APSS) نامیده می شود، اطلاعات زیادی از سطح مریخ ثبت کرده است.
اینسایت همینطور به یک لرزه سنج برای شناسایی زلزله های مریخ مجهز است. سنسورهای سنجش فشار باد و هوا و مغناطیس سنج هم برای اندازه گیری نیروهای مغناطیسی سیاره بر روی این کاوشگر تعبیه شده است.
اینسایت در تاریخ ۵ می ۲۰۱۸ از کالیفرنیا به فضا پرتاب شد و ۲۶ نوامبر ۲۰۱۸ بر روی سطح مریخ فرود آمد و ماموریتش را برای جمع آوری اطلاعات شروع کرد.

1400/06/29
13:49:15
5.0 / 5
1103
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد