رولز رویس برای استخراج ماه و مریخ، رآکتور هسته ای می سازد

رولز رویس برای استخراج ماه و مریخ، رآکتور هسته ای می سازد

اسمارت کاور: شرکت ˮرولز رویسˮ درحال توسعه یک راکتور هسته ای برای استخراج منابع ماه و مریخ و همین طور درحال بررسی نحوه استفاده از این راکتور میکرو هسته ای جهت استفاده بعنوان پیشران موشک های فضایی است.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت "رولز رویس"(Rolls-Royce) درحال کار بر روی یک راکتور هسته ای بمنظور تامین نیروی عملیات معدن کاوی در ماه و حتی مریخ است. این شرکت با آژانس فضایی بریتانیا یک مطالعه مشترک در مورد گزینه های هسته ای برای موشک های فضایی در اوایل سال جاری منتشر نمود.
"رولز رویس" در حقیقت درحال بررسی این مساله است که چطور میتوان از یک راکتور میکرو هسته ای برای حرکت موشک ها در فضا با سرعت زیاد بهره برد و چطور میتوان این فناوری را مجدداً برای تامین انرژی حفاری، پردازش و ذخیره سازی برای استخراج معادن در ماه و احیانا مریخ بهره برد.
"دیو گوردون" رییس بخش دفاعی این شرکت اظهار داشت که این کار به لطف "جف بزوس" و "ایلان ماسک" و شرکت های فضایی آنها امکانپذیر خواهد شد.
وی افزود که "رولز رویس" تنها شرکت در کره زمین است که مسائل مکانیکی، الکتریکی و هسته ای و یک چرخه حیات کامل از قابلیت هسته ای را انجام می دهد. وی همین طور اشاره کرد که این شرکت می تواند از تجربیات خود در حوزه توسعه زیردریایی های هسته ای برای نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا در ۶۰ سال قبل استفاده نماید تا آموخته های خودرا در فضاپیماها به کار گیرد، برای اینکه زیردریایی ها و فضاپیماها تا حدودی مشابه هستند. هر دوی آنها در محیط های غیرقابل تنفس و بدون هوا همراه با نیاز به استقامت طولانی و قابل اعتماد بودن با منبع قدرت بسیار متراکم کار می کنند.
"گوردون" در نهایت تاکید کرد که کمبود فلزات کمیاب روی زمین وجود دارد، اما می توان آنها را در سایر سیارات و قمرها یافت. بنا بر این است که او معتقد می باشد استخراج ماه و مریخ می تواند تا چند سال آتی اتفاق بیفتد.
"گوردون" می گوید، این کارهای جدید باید از انرژی هسته ای استفاده کنند، برای اینکه در فاصله های زیاد نمی توان از انرژی خورشیدی بهره مند شد.
البته "رولز رویس" تنها شرکتی نیست که چنین اهداف بلندپروازانه ای دارد. سه شرکت "لونار اوت پست"(Lunar Outpost)، "هانیبی روبوتیکس"(Honeybee Robotics) و "مستن اسپیس سیستمز"(Masten Space Systems) درحال توسعه یک سیستم جدید با هدف استخراج یخ آب از ماه با موشک هستند. آنها امیدوارند تا سال ۲۰۲۳ به هدف خود برسند.
علاوه بر این، تیمی از پژوهشگران دانشگاه "آریزونا" برای توسعه روش های استخراج فضا از ناسا یک کمک ۵۰۰ هزار دلاری دریافت کرده اند. چیزی که آنها درحال توسعه آن هستند، گروهی از ربات های خودران است که می توانند فلزات کمیاب را در ماه جستجو و استخراج کنند.
همین طور گفته شده است که نخستین تریلیونرهای جهان کسانی خواهند بود که ثروت خودرا از استخراج سیارک ها به دست می آورند. این واقعیت نیز توسط افراد مشهوری مانند "پیتر دیاماندیس" آینده پژوه، "نیل دگراس تایسون" اخترفیزیکدان و شرکت مالی "گلدمن ساکس" پیش بینی شده است.
منبع:

1400/06/30
08:20:16
5.0 / 5
1068
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد