تاثیر یک روش درمانی در بهبودی بیماران مبتلا به سرطان

تاثیر یک روش درمانی در بهبودی بیماران مبتلا به سرطان

شرکت ˮFosun Kite Biotechnologyˮ چین بتازگی در یک نشست خبری اعلام نمود بیش از 10 بیمار چینی مبتلا به سرطان با روش درمانی سلول تی کایمریک گیرنده آنتی ژن(CAR-T cell therapy) این شرکت بهبودی پیدا کرده اند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از چاینادیلی، در ماه ژوئن این روش درمانی بعنوان نخستین راهکار سلول تی کایمریک گیرنده آنتی ژن و راه جدیدی در درمان سرطان شناخته و در چین تایید شد. این روش درمانی برای درمان بیماران مبتلا به "سرطان لنفوم سلول B بزرگ عود کننده یا مقاوم به درمان"(recurrent or refractory large B-cell lymphoma) استفاده می شود.
روش درمانی گفته شده شامل جداسازی سلول های T از خون بیمار و برنامه ریزی مجدد آنها برای حمله به سلول های سرطانی بعد از ورود مجدد به بدن است.
بگفته پزشکان سلول تی کایمریک گیرنده آنتی ژن، سلول های T را که بعنوان پلیس در بدن انسان عمل می کنند، با دستگاه های خاصی که به آنها امکان می دهد مکان دقیق سلول های تومور را مشخص کرده و آنها را از بین ببرند، تقویت می کند.
بعد از تایید این روش درمانی، پزشکان بیمارستان روجین چین از آن استفاده کردند. بگفته پزشکان تنها یک ماه بعد از آنکه یک زن مسن این روش را دریافت کرده بود آنها شاهد بهبودی بیمار بوده اند.
این شرکت اظهار داشت که ارزیابی های انجام شده بر روی دو بیمار دیگر یک ماه بعد از دریافت این درمان نشان داده که هر دو درحال بهبودی هستند.1400/07/07
10:07:38
5.0 / 5
1039
تگها: دستگاه , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد