تولید محصولات پلیمری باکیفیت بوسیله ی یک شرکت دانش بنیان

تولید محصولات پلیمری باکیفیت بوسیله ی یک شرکت دانش بنیان

به گزارش اسمارت کاور محققان در یک شرکت دانش بنیان ۴ نوع محصول پلیمری باکیفیت را به تولید رساند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاونت علمی و فناوری، کامپاند یکی از انواع بی شمار محصولات پلیمری است که از ترکیب پلیمرها و افزودنی هایی خاص به سبب افزایش مقاومت و همینطور آماده کردن پلیمر جهت استفاده از آن در صنایع مختلف به وجود می آید. دو نوع از پر مصرف ترین و رایج ترین کامپاندها، کامپاند پلی اتیلن و کامپاند پلی پروپیلن است.
هادی سبحانی، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این شرکت پیشگام در زمینه تولید کامپاندهای تخصصی و مستربچ های پلیمری قابل رقابت با محصولات شرکتهای معتبر جهانی بوده که تابحال ۴ محصول را به تولید رسانده است.
وی افزود: افزودنی های کمک فرایند یکی از محصولات این شرکت است که در صنایع فیلم و صفحات زیر ۴۰۰ میکرون، همینطور در بسته بندی ها مورد استفاده قرار می گیرند. این افزودنی مصرف انرژی را کاهش، سرعت تولید را افزایش و کیفیت بسته بندی را ارتقا می دهد.
سبحانی افزود: این محصول نسبت به نمونه خارجی توانسته دو برابر در مصرف انرژی صرفه جویی کند. قیمت محصول ساخته شده در این شرکت دانش بنیان از نمونه خارجی هم کم تر است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان تصریح کرد: کامپاندهای پلی استایمری تولیدی در این شرکت هم در بسته بندی لبنیات استفاده می شود. با تولید این کامپاند، قیمت نهایی محصول تا ۳۰ درصد کاسته شده می یابد.
وی اظهار داشت: مستربچ آنتی بلاک از دیگر تولیدات این شرکت است که به طور عمده در تولید فیلمهای پلاستیکی به منظور پیشگیری از چسبیدن و درهم فرو رفتن دو لایه فیلم (بلوکه شدن لایه های فیلم) و در نهایت تسهیل در جدایی آنها از یکدیگر استفاده می شود.
سبحانی اضافه کرد: این مستربچ ها بعد از استفاده ضریب اصطکاک سطح را بیشتر و در نتیجه چسبندگی لایه ها را می کاهد. عملکرد آنتی بلاکی فیلم با استفاده از تست تعیین خاصیت ضریب اصطکاک بر مبنای آزمون ASTM D-۳۳۵۴ Parallel Plain Method قابل بررسی است.
وی اظهار داشت: یکی دیگر از محصولات این شرکت، مستربچ لیز کننده است که عموما در تولید فیلم پلاستیکی بعنوان عامل کاهنده اصطکاک بین دو لایه فیلم بسته بندی و هم اصطکاک بین فیلم و دستگاههای تولید مورد استفاده قرار می گیرد. این مستربچ ها در دو دسته کلی با سرعت مهاجرت بالا و پایین به بازار عرضه می شود.
سبحانی افزود: همینطور کامپاند تمیزکننده رئولوژیکی با عنایت به خواص رئولوژیکی ویژه بعنوان تمیز کننده سیلندر، ماردون و دای در دستگاههای فرایندهای پلیمری نظیر فیلم، لوله، ورق و کارتن پلاست توسط این شرکت عرضه می شود. استفاده از این کامپاند امکان حذف ناخالصی و تغییر رنگ بسیار سریع و با کمترین ضایعات را فراهم می سازد.

1400/07/11
23:56:32
5.0 / 5
1038
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد