کشف گونه جدیدی از خرس آبی در دل یک کهربای ۱۶ میلیون ساله!

کشف گونه جدیدی از خرس آبی در دل یک کهربای ۱۶ میلیون ساله!

اسمارت کاور: یک گونه ی جدید میکروسکوپی بعد از آن که برای میلیونها سال درون یک کهربا حفظ شده بود توسط دانشمندان کشف شد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از ایندیپندنت، این جانور کوچک که تنها نیم میلی متر طول دارد گونه ی جدیدی از "خرس های آبی"(tardigrade) است که قبل از این ناشناخته بود. این موجود هشت پا، قادر به تحمل "شرایط آخرالزمانی" است.
این کشف که توسط دانشمندان موسسه فناوری نیوجرسی و دانشگاه هاروارد انجام شده، یکی از سه فسیل خرس آبی کشف شده تا حالا است.
پژوهشگران ارتباط اینگونه ی جدید را که "Paradoryphoribius chronocaribbeus" نام دارد با خرس های آبی امروزی بررسی نموده و می گویند که این فسیل می تواند به آنها در ترسیم روند تکامل این موجود در طول تاریخ کمک نماید.
دکتر "فیل باردن"(Phil Barden)، نویسنده ی اصلی مقاله ی مربوط به کشف این موجود می گوید: کشف فسیل خرس آبی اتفاقی استثنایی است که صد سال یک دفعه رخ می دهد.
نکته قابل توجه این است که خرس های آبی از زمان انقراض دایناسورها تا استعمار زمین توسط گیاهان وجود داشته اند. اما آنها برای دیرینه شناسان همچون روح هستند و حدودا هیچ فسیلی از آنها باقی نمانده است. کشف هرگونه فسیلی از آنها بسیار هیجان انگیز است برای اینکه به وسیله آن می توانیم رشد آنها در طول تاریخ زمین را مشاهده نماییم.


آن چه که موجب نادر بودن چنین کشفیاتی می شود، دشواری تشخیص آنها است. پژوهشگران ماه ها صرف مطالعه این کهربای متعلق به جمهوری دومینیکن کردند تا سرانجام توانستند این خرس آبی را در آن بیابند در صورتیکه قبل از آن از وجود این موجود در کهربا اطلاعی نداشتند.
اینگونه جدید هم اکنون بهترین فسیل ثبت شده از یک خرس آبی است که می توان در آن بخش هایی از دهان و پنجه های سوزن مانند را با دقت میکرونی مشاهده کرد.
دانشمندان همین طور توانسته اند نگاهی دقیق به آناتومی درونی آن بیاندازند تا نحوه ی تکامل این موجود که از چندین انقراض بزرگ و خلاء در فضا جان سالم به در برده را دریابند.
این خرس آبی در موزه تاریخ طبیعی آمریکا در بخش بی مهرگان نگهداری می شود.
منبع:

1400/07/16
14:05:53
5.0 / 5
965
تگها: فناوری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد