ثبت پتنتی برای بهبود داروهای چشمی با فناوری نانو

ثبت پتنتی برای بهبود داروهای چشمی با فناوری نانو

اسمارت كاور: یك شركت دارویی موفق به ثبت پتنت دارویی برای چشم با فناوری نانو شد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، برای رهایش داروهای حاوی مولکول های غیرقابل انحلال، فرمولاسیون نانویی ارائه شده که امکان رهایش دارو در قرنیه و بخش های دیگر چشم را فراهم می آورد. این فناوری به صورت پتنتی در بریتانیا به ثبت رسیده و انتظار می رود به زودی در آمریکای شمالی نیز ثبت گردد.
شرکت دارویی تالک (TALLC) موفق به ثبت پتنت فناوری رهایش دارو موسوم به SmartCelle شد، دارویی که با بهره گیری از فناوری نانو توسعه یافته و برای درمان بیماری های چشم استفاده می شود.
این شرکت دارویی از ترکیبات مولکولی جدیدی برای معالجه التهاب های حاد و مزمن چشم استفاده می نماید. تالک اخیرا اعلام نموده است که دفتر مالکیت های فکری بریتانیا (IPO) پتنت جدید این شرکت را به شماره GB۲۵۶۱۰۰۹ به ثبت رسانده است.
این پتنت با عنوان بلوک کوپولیمرهای غیریونی و ترکیبات دارویی به ثبت رسیده است. این نخستین پتنت از فناوری مایسل SmartCelle است که به ثبت می رسد، پتنتی که در آن از فناوری نانو استفاده شده است.
GB۲۵۶۱۰۰۹ حاوی اطلاعات مربوط به ترکیبات شیمیایی پلیمرهای SmartCelle است که روش ساخت این مواد و توانایی آنها در تشکیل مایسل های پویای حاوی دارو با ابعاد ۲۰ تا ۳۰ نانومتر در این پتنت ذکر شده است.
فرمولاسیون SmartCelle حاوی چندین داروی ضدالتهاب است.
دیمون اسمیت، مدیرعامل شرکت تالک می گوید: این نخستین پتنت مربوط به فناوری SmartCelle است که ثبت آن سبب افزایش تعداد پتنت های ما شده و ما انتظار داریم که به زودی در آمریکا شمالی نیز به ثبت برسد. SmartCelle یک فناوری ویژه برای رهایش مولکول هایی است که نامحلول هستند و باید به قرنیه برسند. در واقع این فناوری برای رهایش داروهای حاوی مواد غیرقابل انحلال به داخل قرنیه ساخته شده است و امکان دسترسی به پشت چشم را فراهم می آورد.
اسمیت اضافه کرد: التهاب مزمن، ریشه خیلی از شرایط دردناک و تهدید کننده بینایی است که امروزه چشم پزشکان با آن به صورت فزآینده ای مواجهند.منبع:

1399/04/23
12:02:41
5.0 / 5
2069
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد