ابداع یک بالگرد کوچک تمام برقی ۸ ملخه!

ابداع یک بالگرد کوچک تمام برقی ۸ ملخه!

اسمارت کاور: یک بالگرد کوچک تمام الکتریکی با 7 ملخ در قسمت انتهایی و یک ملخ اصلی در بالای خود، هدایتی کامل را ممکن می کند و می تواند تا 27 دقیقه پرواز کند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک بالگرد جدید تمام برقی دارای هفت ملخ در قسمت دم است تا هدایت پذیری کاملی را در اختیار خلبان قرار دهد. مخترع آن که در یوتیوب با نام "OskarRDA" شناخته می شود، این بالگرد تمام الکتریکی را با مجموع هشت ملخ ساخته و به معرض نمایش گذاشته است که نحوه عملکرد آن چشم گیر است.
بالگردهای فوق پیشرفته ارتش ایالات متحده مانند "Bell ۳۶۰ Invictus" که اخیراً رونمایی شده است تا نخستین بالگرد هیدروژنی سرنشین دار جهان، همگی بالگردهای مدرن و قابل ملاحظه ای هستند و در این میان، مشاهده پروژه هایی نظیر آنچه "OskarRDA" ساخته است هم به معنای واقعی کلمه سرگرم کننده و چشم گیر است.
این مخترع در یکی از جدید ترین ویدیوهای خود، این بالگرد برقی را در حالیکه وجود هفت ملخ در قسمت دم آن جلب توجه می کند، در حالت پرواز نشان داده است.
گفتنی است که دم اصلی این بالگرد به مانند بالگردهای سنتی، تنها یک ملخ داشت که این مخترع تصمیم گرفت برای هدایت پذیری کامل و بی نقص آن، ۶ ملخ دیگر هم به آن اضافه کند.
هر یک از این ۷ ملخ کوچک در قسمت دم، به صورت جداگانه توسط موتورهای الکتریکی جداگانه تغذیه می شوند. این در شرایطی است که این بالگرد تنها به چهار موتور ۵۰۰۸ یا ۵۰۱۰ با ملخ های ۴۵ سانتیمتری نیاز دارد تا نیروی محرکه قابل مقایسه با یک بالگرد سنتی را عرضه نماید، اما داشتن سه موتور اضافی سبب می شود این بالگرد، پروازی ایمن تر داشته باشد. بعنوان مثال، در صورت خرابی و از کار افتادن یک یا دو موتور، خلبان می تواند بدون مشکل و با خیال راحت روی زمین فرود بیاید.
ظرفیت باتری این بالگرد ۷.۸ کیلووات ساعت است، بدین مفهوم که هنگام صعود و معلق ماندن، قدرت مورد نیاز آن ۲۱ کیلو وات است، ازاین رو باتری آن ۲۲ دقیقه در این حالت دوام خواهد آورد. اما در هنگام پرواز مستقیم با سرعت ۲۰ کیلومتر در ساعت، قدرت مورد نیاز آن ۱۷ کیلو وات است که ازاین رو باتری آن ۲۷ دقیقه دوام خواهد آورد.
منبع:

1400/07/28
10:08:27
5.0 / 5
1293
تگها: باتری , ساخت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد