تولید نانو واكسن برای مقابله با سرطان

تولید نانو واكسن برای مقابله با سرطان

پژوهشگران دانشگاه هاروارد از تولید نوع جدیدی واكسن بر اساس افزودن نانوذرات خاص به گلبول های قرمز آگاهی داده اند كه با تقویت سیستم ایمنی بدن به جنگ سرطان می رود.به گزارش اسمارت کاور به نقل از نیواطلس، واکسن مورد اشاره مبتنی بر پوشاندن برخی سلول های گلبول های قرمز با نانوذرات آنتی ژن است. با این روش واکنش سیستم ایمنی بدن تقویت می شود و توانایی انسان برای کندکردن رشد سلول های سرطانی افزایش می یابد.
واکسن مورد اشاره با موفقیت بر روی موش ها آزمایش شده و تأثیر آن در جهت مقابله با بیماری سرطان به اثبات رسیده است. گلبول های قرمز خون به سبب توانایی بالا در جهت دریافت اکسیژن از ریه ها و توزیع آن در سراسر بدن برای مقابله با خیلی از بیماری ها کارکردی حیاتی دارند. کارکرد دیگر این گلبول ها انتقال پاتوژن ها به طحال است که ضدحمله به بیماری ها را تسهیل می کند.
نانوذرات افزوده شده به گلبول های قرمز خون پلی استایرن نام دارند و با پروتئینی به نام اوال بومین پوشانده شده اند. این ترکیب از قابلیت بالایی برای مقابله با سلول های سرطانی برخوردارست.
آزمایش این واکسن بر روی موش ها نشان داد اگر ۱۰۰ نانوذره با این ترکیب به یک سلول گلبول قرمز اضافه شود، می توان رشد ۸۰ درصد از سلول های سرطانی را کند کرد. کل پروسه نفوذ و تأثیرگذاری این ترکیب در بدن ۲۰ دقیقه زمان می برد.

1399/04/24
14:04:57
5.0 / 5
2048
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد