معاون پژوهشی وزارت علوم مطرح كرد؛

نقش جشنواره شیخ بهایی در ترغیب جوانان به کسب و کار دانش بنیان

نقش جشنواره شیخ بهایی در ترغیب جوانان به کسب و کار دانش بنیان

اسمارت کاور: معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم بر نقش جشنواره شیخ بهایی در ترغیب جوانان به کسب و کار دانش بنیان تاکید نمود.به گزارش اسمارت کاور به نقل از وزارت علوم، غلامحسین رحیمی شعرباف در نشست خبری برگزاری شانزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی، محور اصلی برگزاری این جشنواره را توجه به علم نافع (علمی که به همراه عمل باشد) دانست که در زندگی و آثار عالم بزرگ قرن دهم هجری، تبلور داشت.
وی اضافه کرد: تشویق صاحبان ایده های نوآورانه و فناورانه به مطرح کردن ایده های خود در یک فضای گسترده و رقابتی و ایجاد رقابت بین شرکتهای دانش بنیان و نوپا برای جذب سرمایه گذار، همچون اهدافی است که جشنواره شیخ بهایی تابحال به خوبی آنرا دنبال کرده است.
رحیمی با تکیه بر نقش جشنواره شیخ بهایی در ترغیب جوانان به کسب و کار دانش بنیان اظهار داشت: برگزاری جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی و پوشش رسانه ای پررنگ آن، می تواند اشتیاق نسل جوان کشور را به موضوعات دانش بنیان و ایجاد کسب و کارهای برپایه فناوری افزایش دهد.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از برگزاری جشنواره شیخ بهایی بعنوان یک فرصت مناسب یاد کرد تا جوانان و دانش آموختگان کشور، عملی شدن فرایند تبدیل ایده به محصول را مشاهده کنند و به سمت ایحاد کسب و کارهای مبتنی بر دانش حرکت کنند.
وی همینطور ضمن اشاره به قدمت و سابقه شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان بعنوان نخستین و بزرگ ترین پارک علم و فناوری وزارت علوم بعنوان میزبان جشنواره شیخ بهایی، از برگزاری نمایشگاه فناوری های آینده نگر توسط این شهرک در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری سالجاری اطلاع داد.


منبع:

1400/08/15
21:28:35
5.0 / 5
1088
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد