مشاور معاون علمی در حوزه علوم شناختی؛

لزوم پشتیبانی از پروژه های علوم شناختی برای تولید محصولات ملموس

لزوم پشتیبانی از پروژه های علوم شناختی برای تولید محصولات ملموس

به گزارش اسمارت کاور مشاور عالی معاون علمی و فناوری در حوزه علوم شناختی اظهار داشت: باید حوزه علوم شناختی توسط شتابدهنده ها مورد حمایت قرار بگیرند تا محصولات ملموسی به تولید برسند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از مهر، کمال خرازی مشاور عالی معاون علمی و فناوری در حوزه علوم شناختی امروز در مراسم رونمایی و داوری چهار محصول حوزه علوم شناختی که در محل معاونت علمی برگزار شد، سخنرانی کرد.

خرازی اضافه کرد: هدف نهایی ما در ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی توسعه محصولاتی بود که در نهایت به محصولی تأثیر گذار تبدیل گردد.

مشاور عالی معاون علمی و فناوری خاطرنشان کرد: در واقع پس از توسعه نیروهای انسانی و تربیت متخصصان در حوزه شناختی در زمینه توسعه محصول تمرکز کردیم.

به قول خرازی، همینطور توسعه دانش شناختی جهت استفاده مردم از محصولات ملموس برای رفع مشکلات مرتبط از دیگر اهداف ستاد علوم شناختی به حساب می آید.

وی با اشاره به اینکه طی سال های اخیر مقدمات فعالیت شتابدهنده ها هم در ستاد فراهم گشته است، اظهار داشت: به واسطه شتابدهنده ها ایده ها به محصول تبدیل می شوند که خوشبختانه در ستاد علوم شناختی به این مورد اهمیت داده شده است.

به قول مشاور عالی معاون علمی و فناوری در زمینه علوم و فناوری های شناختی، این ستاد از ایجاد شتابدهنده ها حمایت کرده تا استارت آپهای بیشتری تشکیل شوند و در ادامه تبدیل به شرکتهای دانش بنیان شوند.

خرازی اظهار داشت: حالا نخستین شتابدهنده مورد تایید این ستاد توانسته از چند تیم حمایت کند که مقدمات تولید محصول فراهم گردد و به دست مردم برسد.


منبع:

1400/09/05
13:45:30
5.0 / 5
973
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد