آزمایش موفق پهپاد چینی در زمینه هواشناسی دریایی

آزمایش موفق پهپاد چینی در زمینه هواشناسی دریایی

به گزارش اسمارت کاور هواپیمای بدون سرنشین یا پهپاد ˮوینگ لونگ-۱۰ˮ(Wing Loong-۱۰) چین آزمایش رصد هواشناسی دریایی (marine meteorological observation) را با موفقیت انجام داد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از چاینادیلی، هواپیمای بدون سرنشین "وینگ لونگ-۱۰" که توسط چین توسعه داده شده است، به تازگی یک مأموریت آزمایش علمی و تحقیقاتی در حوزه رصد هواشناسی دریایی را با موفقیت انجام داده است.
شرکت صنعت هوانوردی چین(AVIC) که یکی از شرکتهای هواپیمایی و دفاعی دولتی چینی است اظهار داشت: پهپاد وینگ لونگ-۱۰ عملیات رصد مشترک بر سیستم های ابری بر فراز اقیانوس، بررسی توزیع دو خصوصیت دما و رطوبت، میدان های باد سطحی و سایر عوامل هواشناسی را انجام داد. در طول کل فرایند مأموریت، تمام سیستم های پهپاد وینگ لونگ-۱۰ در شرایط خوبی قرار داشتند و همه بخش ها به خوبی کار می کردند.
پهپاد وینگ لونگ-۱۰ یک مدل از سامانه پهپادهای دارای سرعت و ارتفاع زیاد است. این پهپاد دارای سرعت بالا، ارتفاع پرواز بالا، سیستم های قابل اعتماد، عملکرد ایمن و استقرار صحیح است که این امر آنرا به یک گزینه مناسب در تأمین خواسته های مختلف مشتریان تبدیل می کند.
این پهپاد با کمک تجهیزات رصد فضایی، دریایی و ساحلی موفق به انجام این عملیات رصد مشترک شد و توانست یک رصد هواشناسی دریایی جامع، چند عاملی، چند بعدی و با وضوح بالا را انجام دهد.
انجام عملیات رصد هوابرد با کمک پهپاد گامی رو به جلو برای چین در زمینه توسعه یک سیستم رصد هوابرد به حساب می آید.
منبع:

1400/09/08
11:18:24
5.0 / 5
911
تگها: سیستم , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد