برنامه های پارک فناوری پردیس در هفته پژوهش

برنامه های پارک فناوری پردیس در هفته پژوهش

اسمارت کاور: برنامه های پارک فناوری پردیس به مناسبت هفته پژوهش اعلام گردید.به گزارش اسمارت کاور به نقل از پارک فناوری پردیس، پارک پردیس، برنامه های مختلفی به مناسبت هفته پژوهش برگزار می نماید که شامل تورهای بازدید فناوری از پارک، رونمایی از کتاب های انتشارات پارک فناوری پردیس، سلسله نشست های انتقال تجربه می شود.
در این هفته اساتید، دانشجویان، معلمان و دانش آموزان با حضور در برنامه های متنوع با اکوسیستم فناوری و نوآوری و دستاوردهای آن در کشور آشنا می شوند. همین طور این مخاطبان از ظرفیت به وجود آمده در جهت پشتیبانی از پژوهش های کاربردی و مسئله محور، باخبر می شوند.
یکی از برنامه های هفته ملی پژوهش، برگزاری تورهای بازدید از پارک فناوری پردیس است.
از دیگر برنامه های این هفته برگزاری رویداد ملی «ریتکس» با هدف پشتیبانی از پژوهش های کاربردی و مسئله محور و در امتداد حل نیازهای فناورانه شرکت های دانش بنیان و فناور است. داوری طرح های برگزیده در ۷ کارگروه سلامت و پزشکی، کشاورزی، زیست فناوری، برق و فناوری اطلاعات، نانو و منابع آب؛ نفت و شیمی؛ مدیریت نوآوری و فناوری انجام می شود.
همچنین در این رویداد برنامه های جانبی ازجمله سخنرانی یکی از برگزیدگان جایزه مصطفی (ص)، جلسات بین پژوهشگران و شرکت های فناور و رونمایی از دومین دوره جشنواره ریتکس انجام می شود.
رونمایی از کتاب های انتشارات پارک فناوری پردیس که در محورهای مختلف همچون تجربیات کارآفرینی، تجربیات نظام های نوآوری جهان و تجربیات نظام های نوآوری منطقه ای تولید شده است، از دیگر برنامه های هفته ملی پژوهش و فناوری در پارک است.
همچنین به مناسبت هفته ملی پژوهش و فناوری، سلسله نشست های نظام های نوآوری موفق جهان با هدف شناخت فاکتورهای موفقیت توسعه نوآوری در سایر کشورها و درس آموزی از تجارب آنها انجام می شود.
یکی دیگر از برنامه های در نظر گرفته شده برای این هفته، اختتامیه طرح توانمندسازی در پارک است. این برنامه ها با هدف توانمندسازی سرمایه های انسانی دانشی و با تمرکز بر دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها انجام می شود. همچون نتایجی که برای این برنامه در نظر گرفته شده، کمک به نقش آفرینی موثر سرمایه های انسانی در اکوسیستم فناوری و نوآوری و طراحی مسیر آینده حرفه ای و شغلی برمبنای استعدادها و خاصیت های هر فرد است.
همچنین رویداد دیگری با هدف ملاقات شغلی کارفرما و کارجو در امتداد جذب افراد مستعد، توانمند و آموزش دیده در شرکت های دانش بنیان و فناور عضو ناحیه نوآوری پردیس، انجام خواهد شد. در این رویداد برنامه های جانبی ازجمله پنل های تخصصی شغلی، کارگاه های آموزشی، کوچینگ شغلی و... برای افراد حاضر در رویداد انجام می شود.

1400/09/16
12:37:03
5.0 / 5
919
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد