هوش مصنوعی دادستان ساخته شد!

هوش مصنوعی دادستان ساخته شد!

اسمارت کاور: چین با بهره گیری از هوش مصنوعی دادستانی ساخته است که می تواند با دقت 97 درصدی اتهاماتی مقابل افراد مطرح کند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این ابزار که توسط دادستانی شانگهای پودونگ، بزرگ ترین و شلوغ ترین دفتر دادستانی منطقه در چین ساخته و آزمایش شده است می تواند بر طبق شرح شفاهی، شکایتی را تنظیم کند.
پروفسور "شی یونگ"(Shi Yong) دانشمند ارشد این پروژه می گوید: این هوش مصنوعی به دادستان ها کمک می نماید تا حجم کار خودرا کمتر کنند و بر موارد پیچیده تر تمرکز کنند.
این سیستم بر روی یک کامپیوتر استاندارد نصب می شود و بر طبق ۱۰۰۰ خاصیت متن شرح پرونده که توسط انسان ها نوشته می شود، بهتان را تعیین می کند.
این هوش مصنوعی با بهره گیری از ۱۷ هزار مورد جرم واقعی طی سالهای ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ آموزش داده شده است و می تواند هشت جرم رایج در شانگهای را شناسایی کند و اتهاماتی مطرح کند.
این اتهامات شامل جعل کارت اعتباری، جرایم مربوط به قمار، رانندگی خطرناک، دزدی، کلاهبرداری و لطمه رساندن عمدی و ممانعت از انجام وظایف رسمی است.
به زودی و با بروزرسانی این سیستم، هوش مصنوعی دادستان می تواند انواع بیشتری از جرایم را تشخیص دهد و چندین بهتان را مقابل یک فرد مطرح کند.
شی در مقاله ای که در مجله ی Management Review انتشار یافته است نوشت: این سیستم می تواند تا حدودی جایگزین دادستان ها در پروسه تصمیم گیری شود.
تعدادی از فناوری های هوش مصنوعی هم اکنون در مجاری قانونی وجود دارند اما این نخستین باری است که هوش مصنوعی اتهامی مقابل افراد مطرح می کند.
در آلمان، تشخیص تصویر و پزشکی قانونی دیجیتال برای رسیدگی به پرونده ها مورد استفاده قرار می گیرد. این درحالی است که چین از ابزاری به نام "سیستم ۲۰۶System)"۲۰۶) برای ارزیابی شواهد، خطر احتمالی مظنون و شرایط دستگیری استفاده می نماید. اما این سیستم نقشی در تصمیم گیری ندارد و اتهامی مطرح نمی کند.
یکی از دادستان های گوانژو (Guanghzhou) از نگرانی خود در مورد این تکنولوژی جدید می گوید.
او می گوید: دقت ۹۷ درصدی ممکنست از منظر فناوری رقم بالایی باشد اما همیشه احتمال خطا وجود دارد. اگر خطایی رخ دهد چه کسی مسئولیت آنرا می پذیرد؟ دادستان؟ هوش مصنوعی یا سازنده این الگوریتم؟
او اضافه کرد: خیلی از دادستان ها تمایلی به دخالت کامپیوتر در کارشان ندارند. هوش مصنوعی شاید بتواند اشتباهات را تشخیص دهد اما نمی تواند جایگزین انسان ها در تصمیم گیری شود.
منبع:

1400/10/07
21:51:41
5.0 / 5
910
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد