در یك شركت دانش بنیان؛

پایدارسازی ذرات نانو در آب و روغن میسر شد

پایدارسازی ذرات نانو در آب و روغن میسر شد

اسمارت کاور: یک شرکت دانش بنیان توانسته محصولی طراحی کند که بعنوان دستگاه پایه ای برای کاربردهای نانو و پایدارسازی ذرات نانو در آب و روغن استفاده می شود.به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاونت علمی و فناوری، علیرضا شهیدی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه دستگاه همگن ساز مافوق صوت دو مدل آزمایشگاهی و صنعتی دارد، اظهار داشت: این محصول بعنوان دستگاه پایه ای برای کاربردهای نانو از قبیل تولید ذرات نانو و استفاده از آن کارکرد دارد.
وی اضافه کرد: دستگاه همگن ساز مافوق صوت یا هموژنایزر التراسونیک یک همزن خیلی قوی است که می تواند از ذرات نانو در آب و روغن مخلوط پایدار درست کند و موجب تسریع واکنش های شیمیایی شود.
به گفته مدیر این شرکت، هموژنایزر التراسونیک ۲۰۰ وات یک دستگاه در مقیاس کوچک و آزمایشگاهی است که برای کاربردهای با حجم کم، ۵ الی ۵۰ سانتی متر مکعب طراحی و تولید شده است. این دستگاه در فرکانس کاری ۲۰ کیلوهرتز تنظیم شده و قابلیت اعمال توان های خروجی متفاوت با شدت های مختلف را دارا است.
وی با اعلان اینکه محصول ۴۰۰ وات نیز یک دستگاه در مقیاس کوچک و آزمایشگاهی است اما با آن می توان پروژه های عظیم و بزرگ و ایده های جدید و خلاقانه را به حقیقت و اجرا نزدیک کرد، اظهار داشت: این دستگاه هم در فرکانس کاری ۲۰ کیلوهرتز تنظیم شده و قابلیت اعمال توان های خروجی متفاوت با شدت های مختلف را دارد.
به گفته وی، یکی از روش هایی که امروزه مورد توجه پژوهشگران، اندیشمندان و صنعتگران قرار گرفته است، استفاده از قدرت و انرژی امواج مافوق صوت برای تولید مواد نانومتری، تهیه دوغاب های پایدار، مخلوط کردن مواد با یکدیگر، استخراج عصاره های گیاهی است.
مدیر شرکت اشاره کرد: این محصول باتوجه به نیازهای صنعتی مشتریان طراحی و تولید شده است. همین طور این شرکت توانسته دستگاه هایی با توان های ۱۲۰۰ و ۲۰۰۰ وات تولید نماید.
شهیدی اضافه کرد: هموژنایزر التراسونیک ۲۰۰۰ وات برمبنای فرکانس ۲۰ کیلوهرتز و بصورت راکتور و پیوسته طراحی و تولید شده است. همچون کاربردهای آن می توان به همگن سازی، استخراج گیاهان دارویی، تولید بیودیزل، گوگردزدایی از گازوئیل و دیگر موارد تخصصی دیگر اشاره نمود.
وی اظهار داشت: این محصول قیمت پایین تری نسبت به نمونه های خارجی دارد و کیفیت آن در حد رقابت است. دستگاه همگن ساز مافوق صوت به کشورهای چین، ازبکستان، آمریکای جنوبی و بولیوی صادر شده و توانسته در کنار صرفه جویی ارزی در حدود ۴۰هزار دلار نیز ارزآوری به همراه داشته باشید،
مدیرعامل شرکت دانش بنیان با اشاره به این که این محصول موجب تولید مقاله های زیادی شده است، اضافه کرد: تقریباً در تمام پروژه های نانو از این محصول استفاده می شود و بسیاری از دانشجوها بواسطه این دستگاه توانسته اند پروژه های دکتر و فوق لیسانس خودرا انجام دهند.


منبع:

1400/10/08
12:29:52
5.0 / 5
957
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد