با رأی نمایندگان؛

مسئول پیگیری اجرای قانون جهش تولید دانش بنیان

مسئول پیگیری اجرای قانون جهش تولید دانش بنیان

به گزارش اسمارت کاور طبق مصوبه مجلس، معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و وزارت خانه های ذیربط مسئول پیگیری اجرای قانون جهش تولید دانش بنیان شدند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از مهر، نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، ۱۵ دی ماه) مجلس شورای اسلامی، با ماده ۱۸ طرح جهش تولید دانش بنیان موافقت کردند.
براساس ماده ۱۸ این طرح؛ با هدف نظارت پذیری فعالیت سرمایه گذاری بانکها در صورت مشارکت با صندوق نوآوری و شکوفایی در تأمین مالی، از شمول مفاد مواد (۱۶) و (۱۷) قانون رفع موانع تولید و ارتقای نظام مالی کشور استثنا می شود و بانکها مجاز به سرمایه گذاری مشترک با صندوق نوآوری و شکوفایی در طرح های مصوب شورای راهبری فناوری ها و تولیدات دانش بنیان می باشند.
بانک ها و صندوق نوآوری مکلف هستند حداکثر بعد از هفت سال از تاریخ تأسیس، از شرکت سهامی مبحث این ماده، بیرون بروند.
براساس ماده ۱۹ این طرح، هزینه های اجرای این قانون از محل منابع حاصل از اجرای ماده (۳) این قانون و دیگر مواد آن، تأمین می شود.
در ماده ۲۰ این طرح هم آمده است: معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و وزارت خانه های ذیربط مسئولیت پیگیری اجرای این قانون را بر عهده دارد و گزارش آنرا هر ۶ ماه به کمیسیون های آموزش، تحقیقات و فناوری، صنایع و معادن، اقتصادی و کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی عرضه می کند.


منبع:

1400/10/16
12:05:16
5.0 / 5
952
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد