براساس اعلام ستاد نانو؛

ورود شرکتهای نانو به بورس تسهیل می شود

ورود شرکتهای نانو به بورس تسهیل می شود

به گزارش اسمارت کاور ستاد توسعه فناوی نانو اعلام نمود که از ورود شرکتهای فعال در این حوزه برای ورود به بازار سرمایه حمایت می کند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاونت علمی و فناوری، ورود شرکتهای فعال حوزه نانو به بازار سرمایه مزایایی دارد؛ تأمین مالی بزرگتر، اعتباربخشی به برند شرکتهای داخلی و توسعه بازار داخلی و بازار بین المللی همچون این مزایا هستند.
ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تسهیل ورود این شرکت ها به بازار بورس مبادرت به شناسایی و انتخاب مجموعه های مشاوره و پذیرش شرکت در بورس و شرکتهای مشاوره سرمایه گذاری فاینتک در این عرصه کرده است.
همچنین در این راستا اقداماتی همچون تعریف مؤلفه های اولیه پذیرش شرکت ها در بورس و انتخاب شرکتهای دارای صلاحیت برگزیده برای ورود به بورس هم انجام شده است. این کار با برگزاری جلسات مشترک با ۱۰ شرکت منتخب، شتاب گرفته است.
افزایش شفافیت، کارایی و همینطور بهبود عملکرد جاری شرکت ها همچون مزایای ورود آنها به بازار بورس است. بورس اوراق بهادار بعنوان بازوی اصلی بازار سرمایه علاوه بر تجهیز، جذب و هدایت منابع مالی و هدایت به سمت فعالیتهای مولد و اشتغال زا، نقش تأمین مالی بنگاه ها و مؤسسات اقتصادی را هم بر عهده دارد.
ورود شرکتهای دانش بنیان به این بازار می تواند در کنار افزایش کارایی این شرکت ها به توسعه فناوری در کشور هم منجر شود. ستاد نانو در تلاش است تا با تسهیل ورود این شرکت ها به بازار بورس، هم به بزرگ تر شدن این شرکت ها کمک نماید و هم در رونق اقتصادی و توسعه فناورانه کشور نقش ایفا کند.


منبع:

1400/10/25
22:14:28
5.0 / 5
1108
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد