تمرین سفر به ماه در عمق یک استخر تاریک

تمرین سفر به ماه در عمق یک استخر تاریک

ناسا با انتشار تصاویری در صفحه اینستاگرام خود تمرینات فضانوردان در شرایط سخت را به نمایش گذاشت.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، این آژانس فضایی نوشت: در انتهای یک استخر بسیار تاریک، غواصان برای مأموریت های سفر به ماه آماده می شوند. نگاهی به این آزمایش اخیر در "آزمایشگاه شناوری خنثی" (Neutral Buoyancy Laboratory) واقع در مرکز فضایی جانسون بیاندازید.
در این آزمایشگاه فضانوردان برای پیاده روی فضایی و بزودی پیاده روی روی ماه آموزش می بینند.
فضانوردان ناسا با شرایط سخت غریبه نیستند. ما آنها را با قرار گرفتن در محیط های آموزشی اینجا روی زمین که شبیه ساز گرانش یک ششم، نور و زمینهای ماه است آماده می نماییم.


زمانی که فضانوردان از راه برنامه آرتمیس به قطب جنوبی ماه بروند، خورشید تنها چند درجه بالاتر از افق قرار دارد و سایه های بلند و تاریک بوجود می آورد. برای شبیه سازی این محیط، غواصان در آزمایشگاه چراغ ها را خاموش می کنند و پرده هایی سیاه روی دیواره استخر گذاشتند تا انعکاس نور را به حداقل برسانند و از لامپ های قوی برای شبیه سازی محیطی که فضانوردان در مأموریت به ماه تجربه خواهند کرد، استفاده کردند.


شن های معمول همراه با ترکیبات دیگر هم در کف استخر وجود داشت.
این آزمایش با استفاده از تجهیزات غواصی انجام شد تا شرایط نوری مناسب فراهم گردد اما بزودی ناسا می خواهد تا آنرا در محیطی با نور کم با استفاده از لباس فضایی به انجام برساند.
آزمایشگاه شناوری خنثی یک آزمایشگاه تمرینی برای فضانوردان است که در تاسیسات آموزشی سونی کارتر واقع در مرکز فضایی جانسون در هیوستون، تگزاس واقع شده است. این آزمایشگاه دارای یک استخر بزرگ سرپوشیده به طول ۶۲ متر، عرض ۳۱ متر و عمق ۱۲٫۳۴ متر است.


منبع:

1400/11/18
11:51:36
5.0 / 5
933
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد