توانایی سگها در یافتن میان بر در مناطق نا آشنا كشف شد

توانایی سگها در یافتن میان بر در مناطق نا آشنا كشف شد

نتایج یك مطالعه جدید نشان میدهد سگ ها از توانایی باورنكردنی برای یافتن مسیرهای میان بر در مناطق جغرافیایی ناآشنا برخوردار می باشند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از بی جی آر، بررسی های پژوهشگران نشان میدهد سگ ها در بدن خود از نوعی قطب نمای داخلی و پیشرفته برخوردار می باشند که با درک میدان مغناطیسی کره زمین و جهت یابی دقیق می تواند کوتاه ترین مسیرها را برای رسیدن به مقصد شناسایی کند.
از همین رو سگ ها می توانند بدون نیاز به هیچ گونه دستیار و راهنما مسیر و مقصد نهایی را در کوتاه ترین زمان بیابند. این قابلیت کم نظیر در کنار حس بویایی و چشایی خارق العاده سگ ها به شناسایی ریزترین تحرکات در محیط اطراف و در نهایت یافتن مسیرهای میان بر در حین سفر و جابجایی کمک می نماید.
محققان جمهوری چک با نصب دستگاه های جی پی اس بر روی سگ ها و رها کردن آنها در نقاط جنگلی شلوغ و ناشناخته متوجه شدند سگ ها می توانند مسیر خروج از جنگل و حرکت به سمت محل اولیه حرکت را بیابند.
این مطالعه بر روی ۲۷ سگ شکاری و با انجام ۶۰۰ مورد آزمایش مختلف صورت گرفته و همه این سگ ها توانستند بهترین میان بر را به سمت محل اولیه حرکت بیابند. پژوهشگران امیدوارند بتوانند از این قابلیت سگ ها برای تولید دستگاه های پیشرفته مسیریابی استفاده کنند.


منبع:

1399/04/29
17:11:28
5.0 / 5
1890
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد