رایگان به فضا سفر کنید!

رایگان به فضا سفر کنید!

اسمارت کاور: نیازی نیست که حتما ثروتمند یا مشهور باشید که بتوانید به یک سفر مداری در فضا بروید.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، سازمان غیرانتفاعی "فضا برای بشریت"(Space for Humanity) هم اکنون برای برنامه "شهروند فضانورد" ثبت نام می کند. طی این برنامه مقرر است افراد برای انجام پروازهای زیر مداری مورد آموزش قرار بگیرند و هزینه سفر آنها به فضا را این شرکت پرداخت می کند. اما برای ثبت نام باید عجله کنید برای اینکه آخرین مهلت ثبت نام ۱۵ فوریه(۲۶ بهمن) است.
هدف کلی این برنامه بهبود زندگی روی زمین با ایجاد "اثر نمای کلی"(Overview effect) است. "اثر نمای کلی" که در بین فضانوردان شایع است زمانی رخ می دهد که فرد برای نخستین بار نمای کلی سیاره زمین را از منظر فضا تماشا می کند.
بدین سبب اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که توسط این شرکت انتخاب شوید به گروهی از افراد پر شور ملحق خواهید شد که انتظار می رود همه ی آنها بعد از بازگشت به زمین دست به کارهای بزرگی بزنند.
"ریچل لیونز"(Rachel Lyons)، مدیر اجرائی "فضا برای بشریت" می گوید: در حقیقت اشتیاق یکی از معیارهای اصلی این شرکت برای انتخاب افراد است. برای اینکه اثر نمای کلی از نظر تاریخی مانند یک سوخت عمل کرده و افراد را به کار بر روی عناوینی که برای آنها مهمست تشویق کرده است.
لینوز به اسپیس اظهار داشت: فرقی نمی کند به چه موضوعی علاقمند هستید، می تواند خاتمه دادن به فقر باشد یا دسترسی به تحصیل و آموزش یا حتی محیط زیست. ما به دنبال افرادی هستیم که در مورد موضوعی که به آن علاقمند هستند بسیار مشتاق باشند.
"فضا برای بشریت" به دنبال افرادی با خاصیت رهبری و تاثیرگذاری است. این بدان معنا نیست که آنها باید مدیرعامل باشند بلکه بدین معناست که باید پتانسیل تاثیرگذاری بر زندگی های زیادی را داشته باشند.
این شرکت هنوز هیچ شهروند فضانوردی را به فضا نفرستاده است و هم اکنون برای نخستین ماموریت خود به نام Humanity-۱ آماده می شود. هنوز مشخص نیست خدمه این پرواز چه زمانی و با چه وسیله ای به فضا خواهند رفت.
این شرکت در سایت خود نوشته است که در این مرحله ما می خواهیم با شرکت های ویرجین گلکتیک، بلو اوریجین و اسپیس پرسپکتیو(Space Perspective) به مدار پرواز نماییم. ما هم اکنون تاریخ مشخصی برای این پروازها در نظر نگرفته ایم اما امیدواریم بتوانیم تا آخر سال برنامه ریزی مان را اعلام نماییم.
ویریجین گلکتیک و بلو اوریجین هر دو سفرهای زیرمداری انجام داده اند و اسپیس پرسپکتیو درحال ساخت یک سیستم بالنی برای رساندن افراد به استراتوسفر زمین است.
"دیلن تیلور"(Dylan Taylor) موسس "فضا برای بشریت" در ماه دسامبر با کپسول شرکت بلواوریجین به مدار سفر کرد. او می گوید که "اثر نمای کلی" را تجربه کرده است.
منبع:

1400/11/23
23:58:43
5.0 / 5
900
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد