برای تامین ذخایر ایستگاه فضایی بین المللی؛

کپسول سیگنوس به فضا ارسال شد

کپسول سیگنوس به فضا ارسال شد

اسمارت کاور: روز گذشته یک کپسول سیگنوس چند تن محموله تحقیقاتی و ذخایر را به ایستگاه فضایی بین المللی برد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از مهر به نقل اسپیس، این کپسول متعلق به شرکت نورتروپ گرومن همراه یک موشک آنتارس در ساعت ۱۷: ۴۰ دقیقه به وقت گرینوویچ از مقر پرواز والوپز ناسا در ایالت ویریجینیا به مدار زمین پرتاب شد. ابزار مذکور بعد از سفری یک و نیم روزه به ایستگاه فضایی بین المللی می رسد.
پیش بینی می شد تنها مانع عملیات پرتاب وزش باد باشد، اما رای گیری دسته جمعی میان کارشناسان پیش از پرتاب نشان داد آب وهوا مانعی برای انجام عملیات نخواهد بود. سخنگوی ناسا بعد از پرتاب کپسول به فضا اظهار داشت: این یک عملیات ایده ال به مدار زمین بود. حالا سیگنوس در راه خود به سمت ایستگاه فضایی بین المللی قرار دارد.
مقرر است کپسول سیگنوس علاوه بر حمل بار به مدار زمین، عملیات افزایش ارتفاع محل فعالیت ایستگاه فضایی بین المللی را نیز انجام دهد. مدار ایستگاه فضایی بین المللی باید هر از گاهی تغییر کند برای اینکه ارتفاع این آزمایشگاه کاهش پیدا می کند و وارد اتمسفر زمین می شود. کریستینا هالونا مهندس سیستم آنتارس و مدیر پروژه مذکور در این زمینه می گوید: این پروسه بخشی مهم از عملیات نگهداری ایستگاه فضایی بین المللی است. البته زمان انجام این مانور اعلام نشده است. اگر همه چیز طبق برنامه جلو برود، کپسول سیگنوس فردا ساعت ۹: ۳۵ دقیقه به وقت گرینوویچ به ایستگاه فضایی بین المللی می رسد و ۳ هزار و ۷۶۵ کیلوگرم ذخایر را به آنجا می رساند. راجا چاری یکی از فضانوردان ماموریت «اکسپدیشن ۶۶» ناسا با بهره گیری از بازوی رباتیک Candarm2 در ایستگاه فضایی بین المللی کپسول را کنترل می کند. از طرف دیگر کایلا بارون دیگر فضانورد حاضر در ایستگاه بعنوان نیروی پشتیبان عمل می کند. بعد از کنترل کپسول، دستوراتی به بازوی رباتیک ارسال می شود تا بچرخد و آنرا به ماژول «یونیتی» متصل کند. در این کپسول علاوه بر مواد غذایی و میوه تازه، تجهیزاتی برای نصب ۲ پنل خورشیدی در ایستگاه امسال میلادی نیز به فضا ارسال می شود. در کنار این موارد سیگنوس حاوی ۲۸۰۰ پوند سخت افزار مانند تانک هوا و ۱۰۰ پوند تجهیزات پیاده روی فضایی وجود دارد. عملیات مذکور هفدمین پرتاب کپسول تامین ذخیره سیگنوس به مدار زمین است.


منبع:

1400/12/02
10:36:45
5.0 / 5
835
تگها: ربات , سیستم , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد