با فضانوردان مأموریت کرو-۴ اسپیس ایکس آشنا شوید

با فضانوردان مأموریت کرو-۴ اسپیس ایکس آشنا شوید

به گزارش اسمارت کاور ایستگاه فضایی بین المللی به تازگی در حساب کاربری خود تصاویری از فضانوردان مأموریت ˮکرو-۴ˮ اسپیس ایکس منتشر نمود.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، فضانوردان مأموریت "کرو-۴"(Crew۴) اسپیس ایکس در تصویر بالا قابل مشاهده هستند. "کرو-۴" مأموریت سرنشین دار بعدی شرکت اسپیس ایکس است که بزودی به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب خواهد شد.
فرمانده "کیل لیندگرن"(Kjell Lindgren)، خلبان "رابرت هاینز"(Robert Hines) و متخصصان مأموریت "جسیکا واتکینز"(Jessica Watkins) و "سامانتا کریستوفورتی"(Samantha Cristoforetti) از خدمه این مأموریت هستند.


مأموریت "کرو-۴" اسپیس ایکس، چهارمین پرواز سرنشین دار تجاری ناسا توسط فضاپیمای کرو دراگون و هفتمین پرواز کلی سرنشین دار مداری خواهد بود. این مأموریت برای پرتاب در ۱۵ آوریل ۲۰۲۲ برنامه ریزی شده است و طی آن چهار نفر از خدمه این مأموریت از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل خواهند شد. بنا بر برنامه ریزی ها مقرر است این ۴ خدمه هم به مدت شش ماه در ایستگاه فضایی بین المللی حضور داشته باشند.
هم اکنون خدمه مأموریت کرو-۳ اسپیس ایکس در ایستگاه فضایی بین المللی حضور دارند. این مأموریت ۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۱ ساعت ۲۱: ۰۳ به وقت منطقه زمانی شرقی(بامداد پنجشنبه ساعت ۰۵: ۳۳ به وقت ایران) به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شد.
طی مأموریت "کرو-۳" چهار فضانورد ناسا به نامهای "راجا چاری"، "توماس مارشبورن"، "کایلا بارون" و یک فضانورد آژانس فضایی اروپا به نام "ماتیاس ماورر" برای انجام یک مأموریت شش ماهه به ایستگاه فضایی بین المللی رفتند. این نخستین پرواز فضایی "بارون"، "چاری" و "ماورر" و سومین پرواز "مارشبورن" بود.
این سومین مأموریت عملیاتی سرنشین دار اسپیس ایکس برای ناسا بعنوان بخشی از برنامه خدمه تجاری این سازمان فضایی بود. مقرر است هر مأموریت، همچون کرو-۳، حدودا شش ماه به طول بینجامد و اسپیس ایکس مسئول پرتاب فضانوردان و همینطور بازگرداندن آنها به زمین است. مقرر است فضانوردان مأموریت کرو-۳ هم بهار سال ۲۰۲۲ به زمین بازگردند.

نگاهی به فضانوردان مأموریت کرو-۴

"کیل لیندگرن""رابرت هاینز""جسیکا واتکینز""سامانتا کریستوفورتی"1400/12/12
12:10:50
5.0 / 5
433
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد