بارقم فروش ۱۱۵ میلیارد ریال؛

۹۱۵ محصول نانو به بازار رسید

۹۱۵ محصول نانو به بازار رسید

معاونت علمی و فناوری اعلام نمود هم اکنون محصولات نانوفناوری در بیش از 15 حوزه صنعتی مبتنی بر تکنولوژی های داخلی تولید و روانه بازار شده است.به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاونت علمی و فناوری، یکی از صنایعی که طی چند سال گذشته در کشورمان با رشد خوبی مواجه بود و سندی بر اثبات ادعای توسعه علمی کشور است، صنعت نانوفناوری است. عرصه ای که ایران را به جایگاه چهارم جهانی رسانده است. این دستاوردها حاصل تلاش و همت نهادهای موثر در این عرصه مانند ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکتهای دانش بنیان و خلاق است.
هم حالا ۹۱۵ محصول نانو در بیش از ۱۵ حوزه صنعتی برپایه فناوری های داخلی تولید و روانه بازار می شود. طی یک سال قبل رقم کل فروش محصولات نانو ساخت ایران معادل ۱۱۵.۴۵۳ میلیاردریال بوده است.
گسترش برنامه های صادراتی محصولات نانو در سالهای اخیر و ایجاد پایگاه های صادراتی نانو در کشورهای چین، هند، اندونزی، سوریه، ترکیه و عراق بستر ورود کالا، تجهیزات و خدمات فناوری نانو ایران به بازارهای جهانی را فراهم نموده است. تا حالا محصولات نانو ساخت ایران به ۴۹ کشور از ۵ قاره جهان صادر گردیده است.
۴۲ درصد محصولات این حوزه به عرصه ساخت و ساز، بیش از ۱۷ درصد به حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، بیش از ۱۳ درصد به عرصه خودرو، بیش از ۱۰ درصد در زمینه اپتوالکترونیک و غیره مرتبط می شود.

1400/12/25
19:09:15
5.0 / 5
763
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد