تا سال ۲۰۲۵؛

ووهان به دره ماهواره ها تبدیل می شود

ووهان به دره ماهواره ها تبدیل می شود

شهر ووهان در مرکز چین تا سال 2025 صد میلیارد یوان (معادل 15.7 میلیارد دلار) در صنایع مختلف فضایی سرمایه گذاری می نماید تا با تقلید از دره سیلیکون آمریکا به ˮدره ماهواره هاˮ تبدیل گردد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از رویترز، شهرهای مختلف چین وظایف مختلفی را در زمینه توسعه صنعت فضایی چین برعهده گرفته اند و برمبنای اطلاعیه مقامات محلی ووهان، به شرکت های مختلف تا سقف ۵۰ میلیون یوان (۷.۸۸ میلیون دلار) مشوق های مالی برای تکمیل پروژه های مربوط به ساخت ماهواره، موشک و فضاپیما ارائه خواهد شد.
این مبالغ شاید در مقایسه با دیگر بودجه های اختصاص یافته به توسعه طرح های فناورانه در چین، اندک به نظر برسد، اما نشانگر تلاش عمیق چین برای تبدیل شدن به یک قدرت فضایی بزرگ تا سال ۲۰۳۰ است.
چین به دنبال تولید مجموعه های عظیمی از ماهواره های تجاری است که می توانند خدماتی از قبیل اینترنت پرسرعت برای هواپیماها تا ردیابی محموله های زغال سنگ را عرضه کنند. مقامات شهر ووهان شرکت های فناوری را به استفاده از تجهیزات، نرم افزار و خدمات چینی تشویق می کنند.
اگر یک شرکت از محصولات داخلی برای تولید بیش از ۱۰ درصد از بخش های ماهواره های مختلف و همین طور فضاپیماها استفاده نماید، مشوق های مالی تا سقف ۱۵ میلیون یوان دریافت خواهدنمود. اگر این رقم به ۳۰ درصد افزایش یابد میزان مشوق های مالی به ۵۰ میلیون یوآن افزایش می یابد.

1401/01/01
12:56:31
5.0 / 5
759
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد