ورزش، تمرکز و کیفیت زندگی را بهبود می بخشد

ورزش، تمرکز و کیفیت زندگی را بهبود می بخشد

اسمارت کاور: پژوهشگران دانشگاه فنی مونیخ بتازگی اظهار کرده اند ورزش کردن بر تمرکز و کیفیت زندگی افراد تاثیر می گذارد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از تی ای، پژوهشگران آلمانی در مطالعه جدیدشان با بررسی دانش آموزان دبستانی تاثیر مثبت آمادگی جسمانی بر تمرکز و کیفیت زندگی افراد را تایید کردند.
فواید ورزش بر سلامت جسمانی به خوبی شناخته شده است. یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه فنی مونیخ شواهدی در مورد ارتباط بین آمادگی جسمانی، تمرکز و کیفیت زندگی در رابطه با سلامت در میان دانش آموزان دبستانی ارائه کرده است.
در این مطالعه پژوهشگران به بررسی ۳ هزار و ۲۸۵ دختر و ۳ هزار و ۲۴۸ پسر پرداختند. بگفته پژوهشگران آلمانی دانش آموزانی که از نظر فیزیکی در وضیعت خوبی بودند، احساس بهتری نیز داشتند و از تمرکز خوبی نیز برخوردار بودند.
بنابر یافته ها شانس این که این کودکان به مدارس مقطع راهنمایی سطح بالاتری راه یابند، از کودکانی که از فعالیت جسمانی کمتری برخوردار می باشند، بیشتر است.
پژوهشگران دانشگاه فنی مونیخ شرکت کنندگان را از ناحیه روستایی "برشتس گادنرلند" ایالت بایرن آلمان انتخاب کردند. معیار پژوهشگران در این مطالعه قدرت فیزیکی و میزات استقامت و تحمل و توانایی تمرکز و کیفیت زندگی در رابطه با سلامت بود. پژوهشگران با کمک روش های تست استاندارد بین المللی هر یک از این عوامل را بررسی کردند.
بعد از انجام بررسی ها آنها دریافتند هرچه سطح آمادگی جسمانی کودکان بالا باشد، از تمرکز بالاتری نیز برخوردار می باشند و کیفیت زندگی در رابطه با سلامت آنها نیز بالا است.
پسران در آزمون های آمادگی جسمی از عملکرد خوبی برخوردار بودند، اما دختران در بخش آزمون هایی که به تمرکز و کیفیت زندگی مربوط بود، درخشان ظاهر شدند.
از دیگر نتایجی که پژوهشگران این مطالعه به آن رسیدند، این بود که کودکان چاق نسبت به کودکان کم وزن در این موضوعات عملکرد قابل توجهی نداشتند و امتیاز آنها نیز پایین تر بود. کودکان چاق در مواردی مانند کیفیت زندگی در رابطه با سلامت، وضعیت جسمانی، عزت نفس و وضعیت دوستیابی در مدرسه آن چنان که باید، عملکرد خوبی نداشتند.
پروفسور "رینیت اوبرهوفر فریتز"(Renate Oberhofer-Fritz)، استاد دانشکده تربیت بدنی و علوم سلامت دانشگاه فنی مونیخ اظهار داشت: دانش آموزان دبستانی با آمادگی جسمانی و توانایی تمرکز بالا شانس بیشتری برای راه یافتن به مدارس مقطع راهنمایی سطح بالاتر دارند. این بدان مدلول است که تشویق رشد حرکتی در کودکان در مراحل اولیه بسیار مهم است؛ برای اینکه این امر می تواند تاثیر مثبتی بر رشد آمادگی ذهنی آنها نیز داشته باشد. همکاری بین والدین، مدارس، جوامع و باشگاه های ورزشی برای ایجاد طیف وسیع و مناسبی از امکانات لازم است.
دکتر "تورستن شولز"(Thorsten Schulz)، رهبر این مطالعه از دانشگاه فی مونیخ نیز اظهار داشت: برمبنای نتایج این مطالعه از سال ۲۰۱۹، دفتر مدیریت ناحیه برشتس گادنرلند ایالت بایرن آلمان به تمام دانش آموزان کلاس اول این ناحیه عضویت یک ساله در یک باشگاه ورزشی را هدیه می دهد. این یک مثال عالی از این است که چگونه افراد مختلف می توانند با هم کار کنند و به کودکان کمک کنند تا از نظر ورزشی فعال تر باشند.
منبع:

1401/01/19
12:00:56
5.0 / 5
762
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد