در دانشگاه تهران صورت گرفت؛

فرمول بندی و تولید 14 داروی گیاهی بوسیله ی یک شرکت دانش بنیان ایرانی

فرمول بندی و تولید 14 داروی گیاهی بوسیله ی یک شرکت دانش بنیان ایرانی

یک شرکت مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران موفق به فرمول بندی و تولید ۱۴ داروی گیاهی دانش بنیان شد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، سید صدرالدین نبوی مدیر عامل یک شرکت مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در تشریح مسیر فعالیت شرکت اظهار داشت: شرکت بصورت تخصصی در حوزه فرمول بندی و تولید داروهای گیاهی و استخراج و تخلیص مواد از گیاهان دارویی فعالیت می کند. اعضای گروه علمی، تحقیق و توسعه، موسس، مسئول فنی و مدیران شرکت از متخصصین در رشته های داروسازی و پزشکی بوده و دارای سابقه تحقیقات و کار طولانی در حوزه شناسایی گیاهان دارویی، اثرات درمانی آنها، داروسازی گیاهی و داروسازی صنعتی می باشند.
نبوی در معرفی محصولات شرکت گفت: از بدو تاسیس تا به اینجا، فرمول بندی داروهای خود به اسامی شربت های رکولیک و پپتولیک، کالیک، کالیک اطفال، کپسول های میگرافار و هیپوفار و نازوفار، پماد های بیزالن و رکوبیزول و شامپو داروهای رکوبیزول و بیزالن و ژل و دهانشویه رکوبیزول در اشکال و دوزهای مختلف را به پایان رسانده است.
وی در ادامه اضافه کرد: شرکت بعد از دریافت ۱۴ پروانه ساخت از سازمان غذا و داروی کشور، موفق به تولید صنعتی محصولات خود شده است. تمامی این محصولات در داروخانه های سراسر کشور در دسترس همگان قرار گرفته است.
نبوی در تصریح هدف اصلی شرکت اظهار داشت: طراحی و توسعه فرمول بندی های جدید در حوزه داروهای گیاهی و دستیابی به کیفیت و اثربخشی بالا و همینطور بهره مندی از طیف وسیع گیاهان دارویی کشور در امتداد ارتقاء سلامت جامعه همچون اهداف مورد توجه شرکت است.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در ادامه به معرفی تعدادی از محصولات نوآورانه شرکت پرداخت و اضافه کرد: شامپو داروی رکوبیزول یک شستشو دهنده اختصاصی سر، صورت و بدن در مواقع بروز التهابات، زخم و سوختگی است که درمان هم می کند. شربت کالیک نخستین شربت تولید شده از مواد موثره شیرین بیان است که در رفع سرفه گلودرد و لارنژیت موثر می باشد و داروی میگرافار نخستین داروی فرمول بندی شده از گیاه تاناستوم و موثر در درمان میگرن است که با تاکید بر دانش روز داروسازی و تکنولوژی های جدید تولید شده اند.
نبوی در بیان میزان سهم بازار شرکت گفت: اطلاعات دقیقی در رابطه با بازار رسمی در دسترس نیست ولی به صورت غیررسمی و اجمالی در میان ۳۷۰ شرکت تولیدکننده تخمین زده می شود که حدود یک و نیم تا دو درصد از سهم کل فروش در بازار را در اختیار داریم.
وی در تشریح چالش های شرکت اظهار داشت: نابسامانی اقتصادی و نوسان قیمت نهاده های تولید زمینه ساز بی ثباتی تولید در کشور شده است. افزایش قیمت نهاده ها نسبت به سالهای قبل و همینطور ورود دولت در مبحث قیمت گذاری ها بدون در نظر داشتن افزایش هزینه های تولید، سود شرکتها را به حداقل یا صقر رسانده است. افزایش دستمزدها از جانب دولت بدون در نظر گرفتن منبع تأمین آن، مسائل مربوط به بیمه و دارایی، تحریم ها و همینطور مشکل تأمین نیروی انسانی کارآمد و نخبه همچون مسائلی است که تولیدکننده با آن مواجه می شود.
نبوی با تاکید بر جهت گیری علمی در فرمول بندی داروهای شرکت و همینطور استفاده از علم روز داروسازی و تکنولوژی های جدید در حوزه داروسازی گیاهی تصریح کرد: این مساله افتخارات گوناگونی در صنعت دارویی کشور را برای شرکت به دنبال داشته است. کسب عناوین "محصول دانش بنیان برگزیده کشور" در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران برای تولید شامپو داروی رکوبیزول که نخستین شامپو داروی گیاهی ثبت شده در کشور است، "شرکت فناور برتر" در بیست و یکمین جشنواره پژوهش دانشگاه تهران و همینطور "شرکت برتر" در چهارمین جشنواره نوآوری و فن آفرینی همچون این موارد است.
وی در آخر کیفیت و اثربخشی بالای محصولات تولید شده را مزیت رقابتی شرکت دانست و اظهار داشت: فرمول بندی داروهای جدید از برنامه های آتی شرکت است و در تلاشیم تا با عرضه داروهای موثر در درمان به بازار دارویی کشور گامی برای سلامت جامعه برداریم.


منبع:

1401/01/26
15:32:00
5.0 / 5
754
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد