با آمازون و اسپیس ایكس؛

ناسا برای توسعه خدمات ارتباطی ۲۷۸ میلیون دلار قرارداد امضا کرد

ناسا برای توسعه خدمات ارتباطی ۲۷۸ میلیون دلار قرارداد امضا کرد

بخش سرمایه گذاری ماهواره ای آمازون، شبکه استارلینک اسپیس ایکس و سایر شرکت های ماهواره ای روز چهارشنبه در مجموع 278.5 میلیون دلار قرارداد با ناسا برای ارائه خدمات ارتباطی در فضا امضا کردند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از رویترز، علت انعقاد این قرارداد آنست که آژانس فضایی ایالات متحده در کوشش برای جایگزینی شبکه ماهواره ای فعلی خود در مدار و استقرار سیستم های تولید شده توسط بخش خصوصی است.
ناسا بطور فزاینده ای به دنبال تکیه بر شرکت های فضایی خصوصی برای ارتقای سطح کارهای خود است و می خواهد کارهای تجاری بیشتری را در زمینه های مختلف از ارتباطات فضایی گرفته تا ارسال انسان به مدار زمین سازماندهی کند.
پروژه کویپر آمازون، یک شبکه برنامه ریزی شده متشکل از بیش از ۳۰۰۰ ماهواره است که برای دسترسی به اینترنت پهن باند در مناطق دوردست تولید شده است. ناسا قراردادی ۶۷ میلیون دلاری جهت استفاده از این خدمات امضا نموده است، در صورتیکه ارزش قرارداد استارلینک برای ایجاد یک شبکه ماهواره ای اینترنتی بزرگ تر با حدود ۲۰۰۰ ماهواره در فضا، ۷۰ میلیون دلار بوده است.
ناسا از سیستم فعلی خود، به نام شبکه ماهواره ای ردیابی و رله داده، برای برقراری ارتباط با فضاپیماهای موجود در مدار، مانند کپسول Crew Dragon اسپیس ایکس، در زمانی که فضانوردان را به ایستگاه فضایی بین المللی می برد، استفاده می نماید.
ناسا در اطلاعیه ای هدف از عقد این قراردادها را استفاده از ظرفیت بخش خصوصی عنوان کرده و افزوده انتظار می رود هر شرکت تعهدات خودرا طبق قرارداد منعقد شده تا سال ۲۰۲۵ تکمیل کند.

1401/02/04
09:54:57
5.0 / 5
791
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد