در شانزدهمین دوره مسابقات ربوكاپ آزاد ایران؛

رقابت تیم های رباتیکی در لیگ خودرو های خودران

رقابت تیم های رباتیکی در لیگ خودرو های خودران

اسمارت کاور: در شانزدهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران تیم های دانش آموزی و دانشجویی در لیگ خودرو های خودران به رقابت می پردازند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از مهر، دکتر مرتضی موسی خانی رییس کمیته ملی ربوکاپ ایران در افتتاحیه شانزدهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران ۲۰۲۲ که در دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات انجام شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۱۲۰ تیم در مرحله کیفی سازی ربات ها در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی ثبت نام کردند. وی با اشاره به لیگ جدید حاضر در این مسابقات اظهار داشت: لیگ خودرو های خودران در این دوره از رقابت ها حضور دارند برای اینکه روند صنعت خودروسازی همه کشورها به سمت خودرو های خودران است.

موسی خانی افزود: برگزاری این لیگ می تواند زمینه های مناسبی را در صنعت خودروسازی و در سالی که شعار سال مربوط به دانش بنیان هاست فراهم سازد.

رییس کمیته ملی ربوکاپ اضافه کرد: حضور این لیگ در شانزدهمین دوره مسابقات ربوکاپ می تواند گام های خوبی به سمت پیشرفت باشد.

وی اشاره کرد: این دوره از مسابقات پس از دوسال دوران کرونا امسال با محدودیت هایی برگزار شده ولی سال آینده این رقابت ها گسترش بیشتری خواهد داشت.

رییس کمیته ملی ربوکاپ اظهار داشت: این دوره از رقابت ها در ۹ لیگ طی سه روز در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می گردد.

به گزارش اسمارت کاور به نقل از مهر، شانزدهمین دوره مسابقات روبوکاپ آزاد ایران با حضور تیم های دانش آموزی و دانشجویی از امروز چهارشنبه تا جمعه برگزار می گردد.

ربوکاپ یا جام جهانی ربات ها، یک پروژه بین المللی برای ارتقای هوش مصنوعی، دانش رباتیک و مکاترونیک است. فدراسیون جهانی ربوکاپ در تلاش است تا با طرح مسئله ای استاندارد که دامنه گستره آن تمامی فناوری های موجود را به مشارکت و آزمون فرا می خواند، به پرورش تحقیقات هوش مصنوعی و ربات های هوشمند بپردازد.

ربوکاپ، بازی فوتبال را با هدف ایجاد ابتکاراتی برای مسائل اساسی اجتماعی و صنعتی بعنوان محور اصلی تحقیقات خود انتخاب نموده است و هدف نهایی آن تشکیل یک تیم کاملاً هوشمند از ربات های انسان نما است که در سال ۲۰۵۰ برابر تیم قهرمان جام جهانی فوتبال به پیروزی برسد.

این دوره از مسابقات ربوکاپ آزاد ایران ۱۴۰۱ در ۹ لیگ همچون لیگ های دانش آموزی، فوتبالیست، امدادگر، دموی دانش آموزی و کواسپیس و ربات های سرویس رسان در کار، ربات پرنده، خودرو خودران و دموی بزرگسال انجام خواهد شد.


منبع:

1401/02/15
16:25:09
5.0 / 5
876
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد