تاریخ سازی از ایستگاه فضایی با ارسال نخستین ویدیوی تیک تاک

تاریخ سازی از ایستگاه فضایی با ارسال نخستین ویدیوی تیک تاک

اسمارت کاور تاریخ سازی از ایستگاه فضایی با ارسال نخستین ویدیوی تیک تاک


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، "سامانتا کریستوفورتی" فضانورد ایتالیایی آژانس فضایی اروپا(ESA) نخستین ویدیو را از ایستگاه فضایی بین المللی در شبکه اجتماعی تیک تاک منتشر نمود و نوشت: من را دنبال کنید تا جسورانه به جایی بروید که قبلاً هیچ تیک تاکری نرفته است.
وی که هم اکنون در ایستگاه فضایی بین المللی اقامت دارد، نخستین ویدیوی تیک تاک را از ایستگاه فضایی بین المللی در حالیکه مأموریت شش ماهه خویش را در مدار زمین از تاریخ پنج مه ۲۰۲۲ شروع کرده است، به اشتراک گذاشت.
وی با انتشار این ویدیو در شبکه اجتماعی تیک تاک، نخستین فردی نام گرفت که در این شبکه اجتماعی از فضا ویدیو منتشر نموده است. البته احیانا یکی از دوستان یا همکارانش این ویدیو را برای او از روی زمین پست کرده است، اما در هر صورت، تصاویر مستقیم از فضا برای نخستین بار در این شبکه اجتماعی انتشار یافته است.
"کریستوفورتی" عضوی از مأموریت "کرو-۴" است که توسط شرکت "اسپیس ایکس" انجام می شود. وی برای آغاز اقامت شش ماهه خود در تاریخ ۲۷ آوریل با کپسول "دراگون" به ایستگاه فضایی رسید.
وی در این ویدیوی ۸۸ ثانیه ای، بینندگان را به محل راه اندازی "کرو-۴" می برد و آنها را با دو نشانگر گرانش صفر، یک عروسک لاک پشت مخملی به نام "زیپی"(Zippy) و یک میمون عروسکی به نام اتا(Etta) آشنا می کند.
"کریستوفورتی" در این ویدیو می گوید: Etta ساده شده ی کلمه «scimmietta» است که در زبان ایتالیایی به معنای «میمون کوچک» است.
این فقط یک میمون کوچک نیست، بلکه نخستین اسباب بازی مخملی بوده که "کریستوفورتی" برای دخترش "کلسی" خریده است.


"کریستوفورتی" همینطور می گوید که چند روز اول حضور "کرو-۴" در ایستگاه بسیار شلوغ بوده است، چونکه فضانوردان به دنبال آموختن هر آنچه که می توانستند از تیم "کرو-۳" بودند که قرار بود به زمین بازگردند.
مأموریت "کرو-۳" روز پنجشنبه پنجم مه ایستگاه فضایی را ترک کرد و یک روز بعد در سواحل فلوریدا فرود آمد.
"کریستوفورتی" در انتهای ویدیو در حالیکه در مقابل یکی از پنجره های ایستگاه فضایی در حالت شناور است، از مخاطبانش می پرسد: چه سوالی در مورد زندگی در ایستگاه فضایی دارید؟ در نظرات به من بگویید و به یاد داشته باشید که من را دنبال کنید تا جسورانه به جایی بروید که قبلاً هیچ تیک تاکری نرفته است.
افزایش مخاطب حساب کاربری "کریستوفورتی" در تیک تاک جای تعجب ندارد. مقامات آژانس فضایی اروپا پیش از پرتاب "کرو-۴" گفته بودند که "کریستوفورتی" نخستین فضانورد حرفه ای است که در این شبکه اجتماعی حضور می یابد و محتوای فضایی و تحقیقات اروپایی را برای مخاطبان گسترده تری عرضه می کند.
"کریستوفورتی" قبلاً تعدادی ویدیوی توضیحی درباره فضا را در TikTok منتشر نموده بود، اما این نخستین فیلمی بود که او از خود فضا ارسال کرد.
گفتنی است که مأموریت "کرو-۴" دومین پرواز فضایی "کریستوفورتی" است. وی قبلاً از نوامبر ۲۰۱۴ تا ژوئن ۲۰۱۵ در ایستگاه فضایی اقامت داشته است، اما در آن زمان شبکه اجتماعی TikTok وجود نداشت، چون که این پلت فرم برای نخستین بار در سال ۲۰۱۶ ارائه شد.
این در شرایطی است که انتشار ویدیو از فضا کار جدیدی نیست، اما خیلی از فضانوردان همچون خود "کریستوفورتی" تجربیات فضایی خویش را به صورت زنده از راه شبکه اجتماعی توییتر به اشتراک می گذارند.
نخستین فضانوردی که از توییتر در فضا استفاده کرد، "مایکل ماسیمینو" فضانورد ناسا بود که نخستین توییت فضایی را در طول مأموریت سرویس تلسکوپ فضایی "هابل" معروف به "STS-۱۲۵" در ماه مه ۲۰۰۹ نوشت.
منبع:

1401/02/19
10:03:21
5.0 / 5
776
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد