از بین بردن چربی های مضر با کمک برگ های آناناس!

از بین بردن چربی های مضر با کمک برگ های آناناس!

اسمارت کاور: پژوهشگران ˮدانشگاه ملی سنگاپورˮ تلاش می کنند از برگ های آناناس برای از بین بردن چربی های مضر در دستگاه گوارش استفاده کنند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، دو سال پیش در مورد نوعی هیدروژل با قدرت جذب بالا شنیدیم که از برگ های آناناس تولید شده بود. حالا تعدادی از دانشمندانی که این هیدروژل را ساخته اند، می گویند که از برگ های آن می توان برای جذب چربی های مضر از غذاهایی که بتازگی مصرف شده اند و در دستگاه گوارش ما وجود دارند نیز بهره برد.
"دوونگ های مین" (Duong Hai-Minh) و "فان تون تانگ" (Phan Toan Thang)، پژوهشگران "دانشگاه ملی سنگاپور" (NUS) به همراه همکاران خود، این پژوهش را با خشک کردن و آسیاب کردن برگ های آناناس شروع کردند که یک محصول زائد کشاورزی در نظر گرفته می شود.
هنگامی که پودر به دست آمده در یک سیستم آزمایشگاهی که محیط اسیدی دستگاه گوارش انسان را شبیه سازی می کرد، مورد بررسی قرار گرفت، مشخص شد که یک گرم از این ماده می تواند ۴۵.۱ گرم چربی پخته شده را جذب نماید. پژوهشگران بمنظور آسان تر خوردن پودر، مقداری از آنرا بصورت کپسول و مقداری را به شکل شیرینی های نازک فشرده موسوم به "کراکر" درآوردند.


"تانگ" اظهار داشت: کپسول یا کراکر بعد از مصرف، ترکیبات چربی مانند چربی های حیوانی را جذب می کند و توده های فیبر پوشیده از چربی را تشکیل می دهد. این توده های پوشش داده شده با چربی مانند سایر غذاهایی که مصرف می نماییم، در عرض یک تا سه روز از دستگاه گوارش خارج می شوند.
بااینکه خاصیت های مکانیکی برگ های آناناس سبب می شود که آنها برای این کار مناسب باشند، اما دانشمندان اعلام نموده اند که می توان از انواع دیگر ضایعات کشاورزی با سلولز بالا مانند تفاله نیشکر نیز بهره برد.
با این وجود، پژوهش های بیشتری باید انجام بگیرد تا مشخص شود که این پودر چقدر در دستگاه گوارش واقعی انسان مؤثر است. پژوهشگران دانشگاه ملی سنگاپور هم اکنون به دنبال شرکای تجاری برای توسعه بیشتر این فناوری هستند.
منبع:

1401/02/28
22:28:48
5.0 / 5
884
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد