شرکت های مخابراتی برای تامین برق به باد و خورشید متوسل شدند

شرکت های مخابراتی برای تامین برق به باد و خورشید متوسل شدند

اسمارت کاور: اریکسون و دویچه تله کام دو شرکت مخابراتی بزرگ اروپا قصد دارند برای تامین انرژی دکل های تلفن همراه از انرژی باد و انرژی خورشیدی بهره بگیرند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از رویترز، دکل های تلفن همراه نسل پنجم که در آینده نزدیک به شکل گسترده در جهان نصب خواهند شد، انرژی زیادی مصرف می کنند و برای کاهش هزینه ها چاره ای جز توسل به انرژی های تجدید پذیر وجود ندارد.
آلمانی ها که نگران افزایش مصرف برق و تشدید هزینه های تمام شده هستند، راه های جدیدی را برای تولید انرژی امتحان می کنند که مبتنی بر تولید کربن کمتر و اتکا به منابع پایدار باشد.
بررسی های مؤسسه مورگان استنلی نشان میدهد اپراتورهای مخابراتی انگیزه بیشتری برای کاهش هزینه ها دارند، برای اینکه آنها باید تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۸۷۲ میلیارد دلار را در سطح جهانی جهت راه اندازی نسل بعدی شبکه های نسل پنجم اختصاص دهند.
اریکسون باید برای تامین انرژی مورد نیاز سالانه حدود ۲۵ میلیارد دلار هزینه کند که این رقم در آینده به ۳۰ میلیارد دلار خواهد رسید و پس این شرکت سرمایه گذاری برای ایجاد صفحات خورشیدی و توربین های بادی را جدی گرفته و مرکزی را در دیتنهیم در ۱۹۳ کیلومتری شمال مونیخ در دست اقدام دارد. این شرکت همین طور با بهره گیری از صفحات خورشیدی تا ۱۰ درصد از انرژی مورد نیاز خودرا تامین می کند. دویچه تله کام نیز اعمال کرده دراین زمینه برنامه های متنوعی را به اجرا خواهد گذاشت.


منبع:

1401/03/04
11:01:09
5.0 / 5
923
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد