معرفی کمپرسور هوای رفت و برگشتی و کمپرسور فری اویل

معرفی کمپرسور هوای رفت و برگشتی و کمپرسور فری اویل

از جمله محصولات اینگرسولرند می توان مجموعه ای از کمپرسورهای هوای صنعتی و تجهیزات جانبی آن را نام برد که محصولاتی قابل اعتماد، بادوام و موثر متناسب با کاربردهای مختلف هستند.


معرفی برند اینگرسولرند

اینگرسولرند (Ingersoll Rand) یک شرکت چند ملیتی در زمینه تولید جریان و محصولات صنعتی می باشد. محصولات اینگرسولرند در بیش از 40 برند در تمام بازارهای بزرگ جهانی فروخته می شود. از جمله محصولات اینگرسولرند می توان مجموعه ای از کمپرسورهای هوای صنعتی و تجهیزات جانبی آن را نام برد که محصولاتی قابل اعتماد، بادوام و موثر متناسب با کاربردهای مختلف مانند خودروسازی، تولید، نساجی، غذا و نوشیدنی و ... را ارائه می دهد. تمام محصولات اینگرسولرند به گونه‌ای طراحی، تولید و آزمایش شده اند که شامل اجزای با کیفیت بالا و نوآورانه ای هستند تا از آنها در سیستم‌ ها به گونه ای کارآمد، قابل اعتماد و بادوام استفاده شود.

سابقه خانواده برند اینگرسولرند به سال 1871 برمیگردد که نشان دهنده سابقه ای اثبات شده در بازارهای ساخت و ساز و معدن، صنعتی و تجاری است. در ادامه برخی از محصولات برند اینگرسولرند را معرفی خواهیم کرد:

 

کمپرسور هوای رفت و برگشتی

یکی از محصولات طراحی شده توسط برند اینگرسولرند، کمپرسور هوای تک مرحله ای رفت و برگشتی و کمپرسور هوای دو مرحله ای می باشد. نحوه عملکرد کمپرسور هوا بدین صورت است که با استفاده از موتور الکتریکی، موتور دیزلی و یا موتور بنزینی، نیرو را به انرژی ذخیره شده در هوای تحت فشار تبدیل می‌کند. به عبارتی دیگر می توان گفت کمپرسور هوا با محبوس کردن هوا در یک محفظه یا مخزن و فشار دادن آن کار می‌کنند. قابل ذکر است که امروزه استفاده از کمپرسور هوا جزئی مهم از اجزای کارخانه یا کارگاهی می باشد.

 

کمپرسور هوا بدون روغن (کمپرسور اویل فری)

اینگرسولرند مجموعه گسترده ای از محصولات بدون روغن را تولید و ارائه می کند که کاربرد بسیاری در صنعت دارد. از آنجایی که در برخی کاربردهای خاص صنعتی، وجود ناچیز روغن نیز مطلوب نمی باشد لذا استفاده از کمپرسور اویل فری رواج دارد، زیرا در بسیاری از صنایع، خلوص هوا بسیار مهم بوده و حتی کوچکترین قطره روغن می تواند باعث فساد محصول یا آسیب رساندن به تجهیزات تولید شود. بنابراین هنگام انتخاب کمپرسور هوا باید فرآیند تولید و محصول نهایی را در نظر گرفت. کمپرسورهای بدون روغن یا اویل فری خاص تر و گران تر می باشند. این کمپرسورها به گونه ای خاص برای کاربردهایی طراحی شده اند که در آن هوای پاک و خالص حیاتی است و در نتیجه هوای باکیفیت برای محصول نهایی شما تولید می شود.

 

کمپرسور سانتریفیوژ

اینگرسولرند اخیراً محصولات کمپرسور گریز از مرکز خود را گسترش داده است. کمپرسورهای سانتریفیوژ با وارد کردن هوا به یک محفظه تحت فشار از طریق یک پروانه چرخان کار می‌کنند و به نیروی گریز از مرکز وابسته هستند تا با کند کردن جریان هوا از طریق یک پخش‌کننده، انرژی جنبشی بیشتری تولید کنند. کمپرسور سانتریفیوژ کاربردهای بسیاری دارد و عمدتا در پروژه های کارخانه‌ های شیمیایی و یا تولیدکنندگان فولاد مورد استفاده قرار می گیرند.

 

کمپرسور گاز چیست؟

کمپرسور گاز یکی از تجهیزات ضروری در فرآیندهای حفاری سیال گازی می باشد که به عنوان یکی از تجهیزات اصلی صنایع مختلف به ویژه نفت، گاز و پتروشیمی به شمار می روند.

 

کاربرد کمپرسور گاز:

کمپرسورهای گاز طبیعی برای کاربردهای مختلفی از تولید بالادستی تا پردازش میانی و انتقال پایین دستی استفاده می شوند. استفاده از كمپرسور گاز و موارد کاربرد آن شامل موارد زیر می باشد:

  1. فشرده سازی و پخش کردن گاز
  2. آماده سازی شرایط برای واکنش های شیمیایی
  3. تولید گازهای بی اثر برای سیستم های ایمنی وکنترل
  4. حفظ سطوح فشار دلخواه از طریق اضافه کردن یا خارج کردن گاز یا بخار از یک سیستم

کمپرسورهای گازی برای کاربردهای متنوعی مورد استفاده قرار می گیرند، از جمله: انتقال گاز طبیعی از طریق خطوط لوله، ذخیره گازهای تصفیه شده در حجم کم، فشرده سازی هوای ورودی در توربین های گاز، تحت فشار دادن کابین هواپیما، ذخیره هوا در زیردریایی ها و ...

 

انواع کمپرسور گاز:

کمپرسور گاز دارای انواع مختلفی است که برخی از مهم ترین انواع آن عبارتند از:

  • کمپرسور گریز از مرکز

کمپرسور گریز از مرکز از یک دیسک دوار پره دار یا محفظه پروانه شکل استفاده می کند تا گاز را به لبه پروانه ای فشار دهند و سرعت گاز را افزایش دهند. از این نوع کمپرسور عمدتاً برای خدمات مداوم و ثابت در محیط های صنعتی مانند پالایشگاه های نفت، کارخانه های شیمیایی، پتروشیمی و کارخانه های فرآوری گاز طبیعی استفاده می شود.

  • کمپرسور مورب یا جریان مختلط

کمپرسور مورب یا جریان مختلط شبیه کمپرسور گریز از مرکز بوده اما دارای یک جزء سرعت شعاعی و محوری در خروجی روتور هستند.

  • کمپرسور جریان محوری

کمپرسور جریان محوری معمولاً در کاربردهای با جریان بالا مانند موتورهای توربین گازی متوسط ​​تا بزرگ استفاده می شوند و تقریباً همیشه چند مرحله ای هستند.

  • کمپرسور رفت و برگشتی

در کمپرسور رفت و برگشتی از پیستون هایی استفاده می شود که توسط میل لنگ هدایت می شوند. آنها می توانند ثابت یا قابل حمل باشند.

  • کمپرسور اسکرو روتاری

کمپرسور اسکرو معمولاً برای عملکرد مداوم در کاربردهای تجاری و صنعتی استفاده می شود و ممکن است ثابت و یا قابل حمل باشد. در واقع از کمپرسور اسکرو در عملیاتی که نیاز ﺑﻪ ﺗﺄﻣﯿﻦ هوای ﻓﺸﺮده ﺛﺎﺑﺖ باشد استفاده می شود.

 

شرکت گروه بین المللی قطعات هوای فشرده آپادانا، تامین کننده کمپرسور و قطعات جانبی کمپرسور بوده و دارای بزرگترین مرکز خدمات پس از فروش مجهز برای تعمیرات اساسی کمپرسورهای اطلس کوپکو می باشد.

آدرس سایت : https://acpintl.co/

شماره تماس : 88704894 - 88725218

 

1401/03/19
15:45:43
5.0 / 5
766
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد