فضانورد فرانسوی استقلال فضایی اروپا را خواهان شد

فضانورد فرانسوی استقلال فضایی اروپا را خواهان شد

اسمارت کاور فضانورد فرانسوی استقلال فضایی اروپا را خواهان شد


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، این مهندس و خلبان کاریزماتیک ۴۴ ساله اخیراً دومین مأموریت خود به ایستگاه فضایی بین المللی را طی مأموریت مشترک ناسا و اسپیس ایکس به نام کرو-۲ (Crew-۲) به پایان رسانده و مسلماً بالاترین رتبه را در بین فضانوردان اروپایی دارد، علاوه بر این در زادگاهش هم فرد مشهوری است.
باآنکه او مدت هاست که از همکاریهای بین المللی در فضا تمجید کرده است و همچنان در ترکیب احتمالی برای سفر به ماه طی مأموریت آرتمیس ناسا باقی می ماند، اما می گوید که ضروریست که رهبران اروپا به آژانس فضایی اروپا(ESA) بودجه لازم برای ارسال شهروندانشان به فضا را بدهند.
او می گوید: در اواخر دهه هشتاد و اوایل دهه نود، ما این هدف را داشتیم که از نظر دسترسی به فضا مستقل تر شویم، اما این مورد به نتیجه نرسید. چندین اتفاق افتاد، آلمان مجبور شد باردیگر متحد شود و آنها مجبور شدند بودجه ها را تغییر دهند.
تهاجم روسیه به اوکراین حالا کشورهای عضو اروپا را که زمانی در هم شکسته بودند، متحد کرده است و "پسکه" می گوید که امیدوار است کشورهای عضو آژانس فضایی اروپا از نفوذ جدید این قاره استفاده کنند.
هم اکنون، تنها ایالات متحده، روسیه و چین توانایی پرتاب مستقل دارند، در حالیکه هند هم به دنبال به دست آوردن این قابلیت است.


یکی از گزینه های بالقوه آژانس فضایی اروپا پرتاب خدمه در یک فضاپیما بر روی موشک "آریان ۶" است که هم اکنون در دست توسعه است و انتظار می رود نخستین پرتاب خویش را تا آخر سال جاری از گویان فرانسه انجام دهد.
او اظهار داشت: ما باید از الان کار را آغاز نماییم، چونکه چرخه های توسعه طولانی است. شما نمی خواهید این اتفاق در ۱۵ تا ۲۰ سال آینده رخ دهد.
"پسکه" همینطور با این ایده که ظهور بخش تجاری فضا، آژانس های فضایی ملی را منسوخ می کند، مخالف بود.
یک تصور عمومی در بین مردم وجود دارد که بخش خصوصی، یا ایلان ماسک، یا اسپیس ایکس، کنترل این موارد را به دست گرفته اند، که اصلاً درست نیست.
در واقع، به قول "پسکه"، صنعت خصوصی همیشه در این عرصه دخیل بوده است؛ از ساخت شاتل فضایی گرفته تا موشک های "آریان". کاری که ما هم اکنون انجام داده ایم، این است که به آنها استقلال بیشتری می دهیم.
"ماسک" امکان دارد به خاطر نظرات خود در مورد استعمار مریخ، تیتر اول روزنامه ها شود، اما "پسکه" می گوید: وقتی همه ی آژانس ها بودجه را برای رفتن به مریخ جمع آوری کنند، بخش خصوصی سخت افزار را فراهم خواهد نمود.
در حالیکه بخش خصوصی سطح جدیدی از سرعت و نوآوری را عرضه می کند، "پسکه" می گوید که چالش هایی وجود دارد. همچون این چالش ها میتوان به کار با شهروندانی که برای بازدید از ایستگاه فضایی بین المللی پول پرداخت می کنند، اشاره نمود.
او اضافه کرد: اگر فضانوردان حرفه ای و شهروندان سفرهای تجاری را در یک پرواز فضایی با هم ادغام کنید، بدیهی است که به شکلی بر کاری که ما انجام می دهیم، تاثیر می گذارد؛ چونکه باید از آنها مراقبت نماییم، آنها کمتر آموزش دیده اند و تجربه کمتری در این حوزه دارند.
منبع:

1401/03/21
10:34:57
5.0 / 5
704
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد