ولخرجی از علائم آلزایمر است

ولخرجی از علائم آلزایمر است

محققان دانشکده پزشکی کک یو. اس. سی آمریکا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده اند ولخرجی در افراد مسن می تواند نشانه اولیه بیماری آلزایمر باشد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از اس اف، آیا عدم مدیریت دارایی می تواند نشانه اولیه بیماری آلزایمر باشد؟ نتایج یک تحقیق جدید ارتباط بین افراد مسنی است که تمایل بیشتری به بخشیدن پول دارند و مبتلا به زوال شناختی شده اند.
اخیرا تعدادی از پژوهشگران دانشکده پزشکی کک یو. اس. سی آمریکا کشف کردند حتی سالمندانی که هیچ نشانه ای از زوال عقل ندارند، اگر پول بیشتری را در طول آزمایش آزمایشگاهی به یک فرد ناشناس بدهند، در آزمایش های شناختی بدتر عمل می کنند. محققان اعتقاد دارند که یافته های آنها می تواند ارتباط ظاهری بین افراد مسن تر که در معرض کلاهبرداری های مالی قرار می گیرند و در آینده گرفتار اختلالات شناختی می شوند را بیشتر توضیح دهد.
دکتر "دوک هان"(Duke Han) نویسنده ارشد این مطالعه و مدیر عصب روانشناسی در دانشکده پزشکی دانشگاه کک اظهار داشت: هدف ما درک این مورد است که چرا بعضی از افراد مسن امکان دارد بیشتر از دیگران در معرض کلاهبرداری یا بهره برداری مالی باشند. تصور می شد که مشکل در مسائل مالی یکی از علائم اولیه بیماری آلزایمر است و حال این یافته ها این تصور را تایید می کند.
اگرچه محققان در مطالعات قبلی تلاش کرده اند این ارتباط بالقوه بین نوع دوستی یا سخاوت و سلامت مغز را بررسی نمایند، محققان در مطالعه جدید با استفاده از پول واقعی آزمایشی جدید انجام داده اند.
دکتر "گالی اچ. ویسبرگر"(Gali H. Weissberger) مدرس ارشد این دانشگاه اظهار داشت: از نظر ما، این نخستین مطالعه ای است که این رابطه را با استفاده از پارادایم اقتصاد رفتاری بررسی می کند.
محققان این مطالعه داده های ۶۷ بزرگسال با میانگین سنی ۶۹ سال را جمع آوری کردند. هیچ کدام از آنها هیچ نشانه ای از زوال عقل یا اختلال شناختی در شروع آزمایش نداشتند. محققان این مطالعه همینطور اطلاعاتی را در مورد سن، جنسیت و سطح تحصیلات کلی هر فرد در طول مطالعه جمع آوری کردند.
در طول آزمایش، محققان هر سالمند را با یک فرد ناشناس هم گروه کردند و سپس آنها در مطالعه آنلاین شرکت کردند. سالمندان همینطور ۱۰ دلار دریافت نمودند که می توانستند بین خود و هم گروه خود آنرا تقسیم کنند.
در همان زمان، سالمندان مجموعه ای از آزمایش های عصبی روان شناختی همچون آزمایش هایی که به پزشکان در آزمایش مراحل اولیه زوال عقل کمک می کنند را هم تکمیل کردند.
نتایج نشان داده است شرکت کنندگان مسن تری که بیشتر پول خود(۱۰ دلار ) را به شریک خود داده اند، در تست های عصبی روان شناختی که بیماری آلزایمر را اسکن می کنند، نمره پایین تری کسب کردند. محققان می گویند نمونه های بزرگ تری برای تایید یافته هایشان ضروریست.
ویسبرگر در ادامه اضافه کرد: اگر فردی در رفتار نوع دوستانه خود تغییراتی را تجربه می کند، امکان دارد نشان دهنده این باشد که تغییراتی در مغز هم رخ می دهد.
یافته های این مطالعه در مجله "Alzheimer’s Disease" انتشار یافته است.
منبع:

1401/03/31
22:49:23
5.0 / 5
731
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد