خواب چگونه به بازیابی حرکت بعد از سکته مغزی کمک می کند؟

خواب چگونه به بازیابی حرکت بعد از سکته مغزی کمک می کند؟

اسمارت کاور: پژوهشگران انگلیسی قصد دارند طی پروژه جدید خود، تاثیر خواب را بر بازیابی توانایی حرکت کردن بعد از سکته مغزی بررسی نمایند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از نیوز مدیکال نت، پژوهشگران "دانشگاه شرق انگلستان"(UEA) در پروژه جدیدی، به بررسی این مساله پرداخته اند که خواب چگونه می تواند به بهبود بعد از سکته مغزی کمک نماید.
آنها بررسی خواهند کرد که آیا الگوهای خواب افراد، بر بهبود عملکرد عصبی-عضلانی و توانایی استفاده از عضلات ضعیف در حرکت کردن تأثیر می گذارند یا خیر.
این گروه پژوهشی به دنبال افرادی هستند که سکته مغزی را پشت سر گذاشته اند تا در این پروژه شرکت نمایند. آنها امیدوارند که یافته های آنها نشان دهند که مغز چگونه بعد از بروز سکته مغزی بهبود می یابد. شرکت کنندگان از نظر اقدامات روزانه، خواب و حرکت مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
سکته مغزی زمانی رخ می دهد که خون رسانی به قسمتی از مغز قطع می شود و سلول های مغز را از بین می برد. لطمه رسیدن به مغز می تواند بر نحوه عملکرد بدن تأثیر بگذارد و بروز ضعف در یک طرف بدن، شایع ترین و شناخته شده ترین اثر سکته مغزی است. اگر عضلات بدن ضعیف باشند، احتمالاً شخص در حرکت دادن اندام ها و بطور کلی حرکت کردن، با مشکل مواجه خواهد شد.
پروفسور "والری پومروی"(Valerie Pomeroy)، استاد بخش علوم بهداشتی دانشگاه شرق انگلستان و پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: ما می خواهیم بهتر بفهمیم که مغز چگونه بعد از سکته مغزی بهبود می یابد؛ بدین سبب بررسی خواهیم کرد که چگونه بازماندگان سکته مغزی می توانند قابلیت حرکت را باردیگر به دست بیاورند و این مساله چگونه تحت تأثیر خواب و زمان قرار می گیرد. ما امیدواریم که در مورد الگوهای خواب که برای بهبود حرکت بعد از سکته مغزی سودمند هستند، اطلاعات بیشتری کسب نماییم.
این پروژه شامل بررسی حرکت افراد با بهره گیری از سنسورهای کوچکی است که روی سطح پوست قرار می گیرند و فعالیت طبیعی عضلات را هنگام انجام دادن یک کار روزانه مانند برداشتن تلفن ثبت می کنند.
در این پژوهش، از شرکت کنندگان خواسته خواهد شد که طی دو بازدید که در دانشگاه شرق انگلستان انجام می شوند، شرکت نمایند. این بازدیدها بطور معمول به یک ساعت و نیم تا دو ساعت زمان نیاز دارند. شرکت کنندگان طی بازدید، اقدامات حرکتی را انجام می دهند و پرسش نامه هایی را در مورد کیفیت خواب خود تکمیل می کنند.
شرکت کنندگان، یک ساعت مچی بررسی کننده حرکت را به مدت هفت روز روی مچ دست خود خواهند داشت تا فعالیت روزمره آنها را در خانه اندازه گیری نماید.
پومروی اظهار داشت: شواهدی قوی وجود دارند که نشان می دهند فیزیوتراپی، توانایی افراد را برای حرکت کردن و مستقل بودن بعد از سکته بهبود می بخشد اما طی شش ماه بعد از سکته، خیلی از مردم نمی توانند حرکت مورد نیاز برای کارهای روزمره مانند پاسخ دادن به تلفن را داشته باشند.
وی ادامه داد: ما این پژوهش را انجام می دهیم تا بیشتر در مورد این مساله بدانیم که آیا می توان با بهره گیری از مداخلاتی برای تغییر الگوی خواب بیمار و در نتیجه بهبود توانایی حرکتی، این وضعیت را بهبود بخشید یا خیر.
منبع:

1401/04/01
14:33:50
5.0 / 5
645
تگها: بازی , شركت , كیفیت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان اسمارت كاور
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد