توسط محققان كشور؛

دستگاه منگنه جراحی ساخته شد

دستگاه منگنه جراحی ساخته شد

به گزارش اسمارت کاور محققان یک شرکت فناور موفق به بومی سازی دستگاه استپلر یا منگنه جراحی شدند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از یک صندوق پژوهش و فناوری حوزه سلامت، مسعود موذن، مدیرعامل یک شرکت فناور اظهار داشت: شرکت ما در زمینه تولید تجهیزات پزشکی فعالیت دارد. یکی از محصولاتی که موفق به بومی سازی آن در کشور شدیم، استپلر یا منگنه جراحی (Surgical stapler) است.
موذن افزود: استپلر یا منگنه جراحی دستگاهی است که جهت بخیه کردن سریع زخم با قرار دادن گیره های منگنه ای جراحی بر روی پوست یا بافت های داخلی به کار می آید. این گیره ها جهت نزدیک کردن لبه های پوست، اتصال (آناستوموز) و برای بستن برش ها پس از عمل استفاده می شود.
وی اظهار داشت: استپلرها دارای دقت و سرعت عمل بالایی در بستن زخم های بیماران و بخصوص در جراحی های داخلی مانند جراحی معده و روده ها دارد و همینطور در عمل هایی که در ناحیه زیبایی قرار دارند هم نتایج بسیار بهتری دارد.
موذن کاهش زمان جراحی، کاهش ایجاد ترومای بافتی، کاهش زمان بیهوشی و کاهش احتمال انتقال عفونت را همچون مزایای استفاده از این دستگاه نام برد.
مدیرعامل شرکت ضمن اشاره به دریافت تسهیلات از صندوق پژوهش و فناوری سلامت اظهار داشت: ما از تسهیلات سرمایه در گردش صندوق برای خرید مواد اولیه تولید این دستگاه استفاده کردیم. این تسهیلات بسیار بموقع و با کمترین تضامین و همینطور با روند اداری مناسبی پرداخت گردید.
حمیدرضا فرهادی مدیرعامل این صندوق پژوهش و فناوری سلامت اظهار داشت: هم اکنون برای این محصول تنها ۳ واردکننده فعال وجود دارد؛ هم اکنون میزان تقاضا در کشور بسیار بیش تر از عرضه است.
فرهادی افزود: مشکلات تأمین ارز و همینطور تحریم های اقتصادی هزینه های واردات این محصول را به شدت بالا برده است بنابراین چندین وارد کننده مختلف که قبلا این محصول را وارد می کرده اند واردات خویش را متوقف و یا به شدت کاهش داده اند به صورتی که با کمبود این محصول در کشور روبرو شده ایم و وزارت بهداشت در فراخوان های مختلف درخواست تأمین این محصول را داده است، ازاین رو تولید این محصول می تواند کمک شایانی برای رفع نیاز کشور به این محصول کاربردی باشد.


منبع:

1401/04/12
16:53:33
5.0 / 5
390
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد