افتتاح بزرگراه هوایی اختصاصی برای پهپادها

افتتاح بزرگراه هوایی اختصاصی برای پهپادها

پهنه ای از فضای هوایی به طول ۲۶۵ کیلومتر در انگلستان مقرر است به طولانی ترین کریدور اختصاصی هواپیماهای بدون سرنشین جهان تبدیل گردد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از نیواطلس، دولت بریتانیا طرح هایی را برای تکمیل این ابتکار با هدف ارتقای صنعت هوانوردی نسل جدید تصویب می کند. این بزرگراه که اسکای وی نام دارد، شهرهای مختلفی را از راه پهپاد به هم متصل می کند و در ابتدا جهت بررسی وضعیت زیرساخت های مهمی مانند جاده ها و بنادر مورد استفاده قرار می گیرد.
طرح اسکای وی در ابتدا بر روی شهر ریدینگ متمرکز خواهد شد و ریدینگ از راه این طرح با دیگر شهرهای این منطقه همچون آکسفورد، کمبریج و میلتون کینز مرتبط خواهد شد. شرکت بریتانیایی اتیتیود انجل رهبری این ابتکار را بر عهده دارد و این پیشنهاد به صورت رسمی توسط کواسی کوارتنگ وزیر بازرگانی بریتانیا در نمایشگاه بین المللی هوایی فارنبرو در روز دوشنبه تأیید شد.
هدف اولیه اجرای این طرح آن بود که به جای استفاده از حریم هوایی بسته برای پرواز پهپادهای تخصصی تأیید شده به صورت موردی، بتوان از پروازهای گسترده هواپیماهای بدون سرنشینی که شرایط لازم را دارند پشتیبانی کرد. در شبکه اسکای وی از فناوری تشخیص موانع و اجتناب از اوج گیری بیش از اندازه برای پیشگیری از برخورد در هوا استفاده می شود و هر پهپاد می تواند فراتر از خط دید خود به صورت مستقل پرواز کند.
برای اجرای این طرح ۱۴ میلیون دلار آمریکا در بریتانیا هزینه شده است. پست این کشور هم به دنبال ایجاد ۵۰ مسیر برای انتقال مرسولات با پهپاد بوده و سرویس بهداشت ملی هم برای تحویل داروهای شیمی درمانی با هواپیماهای بدون سرنشین برنامه ریزی می کند.


منبع:

1401/04/29
12:36:07
5.0 / 5
613
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد