معاونت علمی و فناوری اعلام كرد؛

بازار داخلی دارو و فراورده های پیشرفته پزشکی رونق می گیرد

بازار داخلی دارو و فراورده های پیشرفته پزشکی رونق می گیرد

اسمارت کاور: معاونت علمی و فناوری اعلام نمود 430 مجموعه تلاش می کنند تا بازار داخلی دارو و فرآورده های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان رونق گیرد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از صنایع کاربردی و راهبردی در دنیا، دارو و فرآورده های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان است. عرصه ای که همه کشورها در تکاپوی بومی سازی آن هستند.
دارو و درمان عرصه ای است که این روزها به یکی از فاکتورهای تامین امنیت و کیان یک کشور تبدیل گشته است و عقب گرد و عدم توسعه در آن می تواند تهدیدی جدی برای بقای یک کشور و مردمانش باشد. بنا بر این همیشه یکی از اولویت های ملی در همه دولت ها حفظ و حراست از نیروی انسانی تحصیل کرده و نخبه حوزه دارو و سلامتی است.
نگهداشتن این نیروهای کارآمدی که می توانند به توسعه پایدار یک کشور کمک کنند نیازمند تامین زیرساخت ها و امکاناتی است که بتواند آنها را در رونق دادن به بازار بومی یاری کند. در ایران یکی از مسیرهای مطمین و کاربردی که طی این سال ها مورد استفاده قرار گرفته تا نیروهای نخبه و تحصیل کرده را در داخل حفظ کند، پشتیبانی از آنها در قالب ایجاد شرکت های دانش بنیان است.
در حوزه فناورانه دارو و فرآورده های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان هم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با پشتیبانی از ۴۳۰ مجموعه دانش بنیان تلاش نموده تا هم با ارائه خدمات و حمایت های مختلف به کسب وکار آنها رونق دهد و هم این افراد را به ماندن در کشور تشویق کند.
این شرکتها هم با حمایت های دریافتی خود به بازار فناورانه داخلی حوزه های «تولید مواد اولیه سنتتیک دارویی و مکمل (مواد موثره، اکسپیان و استاندارد)»، «فرمولاسیون های پیشرفته دارویی، مکمل ها و آرایشی بهداشتی، دارو»، «فرآورده ها و خدمات زیستی و تشخیصی» و «داروهای گیاهی» رونق داده اند.
شرکت های دانش بنیانی که در سایه حمایت های دولتی و با اتکا به توان تخصصی و دانشی خود توانسته اند سهم خودرا از بازار داخلی محصولات و خدمات حوزه دارو و درمان بالا برند و بخش بزرگی از نیازهای این صنعت را بدون وابستگی به بازارهای جهانی تامین کنند.


منبع:

1401/05/07
14:12:01
5.0 / 5
424
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد