نمایشگاه قابلیت های دفاعی در تولید و اقتصاد دانش بنیان افتتاح شد

نمایشگاه قابلیت های دفاعی در تولید و اقتصاد دانش بنیان افتتاح شد

نمایشگاه قابلیت های دفاعی در تولید و اقتصاد دانش بنیان با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و وزیر دفاع افتتاح شد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان، اقتدار و ایستادگی را تحقق بخشیده اند افزود: وزارت دفاع و پشتیبانی همکاری و تعامل خوبی در امتداد پشتیبانی از توانمندی های زیست بوم فناوری و نوآوری، شرکت های دانش بنیان داشته و این نقشی اثرگذار در صنعت دفاعی ایفا می کند. خوشبختانه سهم قابل توجهی از تولیدات فناورانه در این عرصه به کمک این شرکتها تامین شده است.

توانمندی شرکت های دانش بنیان در صنعت دفاعی

محمدرضا قرایی آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به توانمندی شرکت های دانش بنیان در صنعت دفاعی کشور اظهار داشت: ظرفیت این شرکتها به یاری صنعت دفاعی آمده و زمینه مناسبی را برای اقتدارآفرینی و خودکفایی فراهم نموده است.

وی این نمایشگاه را فرصتی مناسب برای ارتقای سطح تولیدات دانش بنیان در صنعت دفاعی خواند و اظهار داشت: حدود هزار و صد محصول دانش بنیان در زمینه های دفاعی تولید شده است. امیر سرتیپ آشتیانی اظهار داشت: اکنون حدود ۵هزار شرکت دانش بنیان با صنعت دفاعی کشور در تعامل و همکاری هستند.

در این نمایشگاه محصولات دانش بنیان مختلفی که در زمینه دفاعی کارآمد داشتند به نمایش درآمد. برج های سیار کنترل و مراقبت پرواز، شیرهای توپی و عملگر تا سایز ۵۶ اینچ، فن محوری برگشت پذیر، مکنده غبارات پرتویی، لابراتوار سیار زیستی، جایگاه سیار گاز طبیعی، اتوبوس تمام برقی بومی سازی شده همچون این محصولات محسوب می شود.

1401/05/12
10:13:30
5.0 / 5
639
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد