براساس اعلام معاونت علمی؛

کسب وکارهای مکان محور با اجرای ۱۵ پروژه رونق گرفت

کسب وکارهای مکان محور با اجرای ۱۵ پروژه رونق گرفت

به گزارش اسمارت کاور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نمود کسب وکارهای مکان محور با اجرای ۱۵ پروژه رونق گرفت.به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کارشناسان معتقدند که عدم استفاده از فناوری های مکان محور(ژئوماتیک) تصمیم گیری ها را ناکارآمد و هزینه های اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی را بالا می برد.
اهمیت و لزوم توسعه فناوری های ژئوماتیک با بررسی کاربردهای آن در حوزه های مختلف علم و فناوری بخصوص اولویت های پژوهشی و فناوری در کشور به اثبات رسیده است. برای درک نقش اطلاعات مکان محور در تصمیم گیری ها، مدیریت و اجرا میتوان نگاهی به طرح های آمایش سرزمین، مدیریت بحران، راه اندازی منابع و تاسیسات جدید، حفظ محیط زیست و منابع طبیعی، مکان یابی ها، برنامه ریزی حمل و نقل کرد.
در واقع اطلاعات مکان محور یکی از ارکان اساسی در تصمیم گیری ها و تحقق توسعه پایدار در کشور به حساب می آید. همین لزوم هم مدیران این حوزه در راس آن گروه توسعه فناوری های ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را در اجرایی کردن ۱۵ پروژه برای توسعه کسب و کارهای فناورانه فعال در حوزه مکان محور مجاب کرد.
از دیگر اقدامات در این عرصه میتوان به «راه اندازی بخش ژئوماتیک شبکه ملی آزمایشگاهی فناوری های راهبردی»، «مشارکت در برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی عرضه توانمندی های شرکتهای دانش بنیان ایران ژئو ۱۴۰۰»، «برگزاری نمایشگاه تخصصی عرضه توانمندی های شرکتهای دانش بنیان حوزه کاداستر و مقابله با زمین خواری ۱۴۰۱»، «استانداردسازی محصولات دانش بنیان حوزه ژئوماتیک»، «حمایت از ۲۰ طرح فناورانه» و غیره اشاره نمود.
در اصل مهم ترین اقدامات این گروه در ۳ بخش اصلی «ترویج و فرهنگ سازی»، «شبکه سازی» و «توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری ژئوماتیک» در کشور خلاصه شده است.


منبع:

1401/05/15
10:45:23
5.0 / 5
652
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد