کفش هوشمندی که با اپلیکیشن کار می کند

کفش هوشمندی که با اپلیکیشن کار می کند

اسمارت کاور: استارت آپی در میلان کفش های با سیستم بادی، سنسورهای مختلف و اپلیکیشن همراه ابداع کرده که می توان اندازه ضربه گیرهای کفی آنرا متناسب با فعالیت مورد نظر کاربر تنظیم کرد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از نیواطلس، کفش هایی با ضربه گیرهای گوناگون راحت و زیبا هستند اما آنها لزوما جهت استفاده در هر شرایطی مناسب نیستند. در همین راستا شرکت «واهو»(Wahu) یک سیستم بادی برای تعبیه داخل کفش ها ابداع کرده که می توان آنرا برحسب نیاز در ۳ سطح مختلف تنظیم کرد.
این استارت آپ مستقر در میلادی ایتالیا برای جمع آوری سرمایه محصول خودرا در وب سایت کیک استارتر ارائه کرده است. در قسمت پاشنه هر لنگه از کفش های این برند یک کمپرسور مینیاتوری هوا وجود دارد که به مجموعه ای از حفره های هوا در کفی کفش متصل شده است. هنگامیکه هوا وارد حفره ها می شود، هر حفره یک برجستگی لاستیکی را به سمت خارج فشار می دهد و در نتیجه بالشتک یا ضربه گیری بین آنها و کف پای کاربر به وجود می آید. بدین سبب آزاد کردن هوا یک یا همه حفره ها سبب می شود حجم ضربه گیر کوچکتر شود یا از بین برود. کاربر با بهره گیری از یک اپلیکیشن مخصوص(iOS و اندروید) کمپرسورهای هوا را کنترل می کند. بر طبق این ایده زمانی که فرد می خواهد راحتی بیشتری احساس کند، می تواند حجم ضربه گیر را بزرگتر کند. از طرف دیگر ضربه گیر کوچکتر مناسب زمانی است که چابکی و سختی اهمیت بیشتری می یابد. از آنجائیکه سنسورهای فشار، سرعت و محور چرخش در کفش به کار رفته اند، اپلیکیشن همراه آنرا می توان برای ردیابی مسافت طی شده به کار برد. همین طور این اپ پیشنهاداتی برای بهبود پیاده روی فرد ارائه می کند. یک دفعه شارژ باتری لیتیوم یونی هر کفش برای ۱۴ ساعت استفاده کافی است. هم اکنون هنوز مشخص نیست بعد از فرسودگی این کفش ها چه اتفاقی برایشان می افتد. هرچند «واهو» ادعا می کند سیستم آن طوری طراحی شده که امکان انجام فرایندهای نگهداری، تعمیر و بازیافت را فراهم می آورد.


منبع:

1401/06/17
23:36:22
5.0 / 5
367
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد