پیاده روی ۴ ساعته فضانوردان چینی بیرون از ایستگاه فضایی تیانگونگ

پیاده روی ۴ ساعته فضانوردان چینی بیرون از ایستگاه فضایی تیانگونگ

به گزارش اسمارت کاور، فضانوردان چینی برای تنظیم کردن جدید ترین ماژول آزمایشگاهی ایستگاه فضایی ˮتیانگونگˮ، یک پیاده روی چهار ساعته را بیرون از این ایستگاه فضایی انجام دادند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، دو فضانورد چینی در بیرون از ایستگاه فضایی "تیانگونگ"(Tiangong) به مدت چهار ساعت پیاده روی فضایی کردند تا روی جدید ترین ماژول آزمایشگاهی آن کار کنند.
تلویزیون مرکزی چین گزارش داد که "چن دونگ"(Chen Dong) و "کای شوژه"(Cai Xuzhe)، فضانوردان "سازمان ملی فضایی چین"(CNSA)، پیاده روی فضایی خویش را بیرون از ایستگاه فضایی تیانگونگ به مدت چهار ساعت و ۱۲ دقیقه انجام دادند تا روی ماژول آزمایشگاهی "ونتیان"(Wentian) کار کنند. چن، فرمانده مأموریت "شنژو۱۴"(Shenzhou ۱۴) است.
در ادامه ی گزارش تلویزیون مرکزی چین آمده است: کای و چن با کمک بازوی مکانیکی کوچک، مجموعه وظایفی را بیرون از ایستگاه فضایی انجام دادند؛ همچون نصب دسته های کمکی در قسمت بیرونی ایستگاه فضایی و مجموعه پمپ های گسترده مدارها. همچنین، آنها قابلیت نجات یافتن بیرون از ایستگاه را تأیید کردند.
این دو نفر از همکار خود، "لیو یانگ"(Liu Yang)، در ایستگاه فضایی تیانگونگ کمک گرفتند که در پیاده روی فضایی قبلی در اول سپتامبر همراه با چن حضور داشت و برای اولین بار بیرون از ماژول ونتیان قرار گرفت. همچنین، یانگ در سال ۲۰۱۲ طی مأموریت "شنژو۹"(Shenzhou ۹) به مقصد لابراتوار فضایی "تیانگونگ۱"(Tiangong ۱)، به اولین زن فضانورد چینی تبدیل شد.
خدمه شنژو۱۴ درحال پیکربندی ماژول نورسیده ونتیان در ایستگاه فضایی هستند. چین، ماژول ونتیان را در ۲۴ ژوئیه راه اندازی نمود، چند ساعت بعد به ماژول "تیانه"(Tianhe) در ایستگاه تیانگونگ متصل شد و تعداد ماژول های ایستگاه را دو برابر کرد و به دو عدد رساند.
مقامات چینی گفته اند که اضافه شدن ونتیان، به تیانگونگ امکان می دهد تا میزبان شش نفر به صورت همزمان باشد. انتظار می رود که خدمه شنژو۱۴ اولین بار در ماه دسامبر، مأموریت "شنژو۱۵" را انجام دهند.
به قول مقامات چینی، خدمه شنژو۱۴ در سوم ژوئن به ایستگاه فضایی تیانگونگ پرتاب شدند که حدودا ۲۰ درصد جرم "ایستگاه فضایی بین المللی"(ISS) است. چین به علت تحریم های آمریکا، در فعالیتهای ایستگاه فضایی بین المللی شرکت نمی کند.
منبع:

1401/06/27
12:15:32
5.0 / 5
305
تگها: شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان اسمارت كاور
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد