روغنی که ناجی بیماران دیابتی است

روغنی که ناجی بیماران دیابتی است

اسمارت کاور: خراسان رضوی مراکز کنترل و پیش گیری از بیماریهای ایالات متحده(CDC) می گویند دیابت بر نحوه پردازش قندهای غذا در خون تاثیر می گذارد و افراد مبتلا به دیابت نوع یک در بدن انسولین برای تنظیم گلوکز خون تولید نمی کنند؛ بنا بر این باید هر روز انسولین مصرف کنند.به نقل از هلث، بگفته کلینیک مایو ایالات متحده دیابت نوع یک می تواند یک بیماری ژنتیکی باشد یا ممکنست در پاسخ به یک ویروس ایجاد شود. دیابت نوع ۲ اغلب در بزرگسالان ایجاد می شود اما می تواند از دوران کودکی یا نوجوانی شروع شود. بدن افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ انسولین کافی تولید نمی کنند؛ در نتیجه سلول ها به درستی از انسولین استفاده نکرده و سطح قند خون را تخریب می کنند.

هیچ درمان شناخته شده ای برای هر ۲ نوع دیابت وجود ندارد اما می توان دیابت نوع ۲ را با تغذیه سالم، کاهش وزن و ورزش کنترل کرد.

بنیاد ملی کلیه ایالات متحده سفارش می کند برای پشتیبانی از سلامت کلیه ها، فلفل چیلی همچون فلفل سیاه را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ گونه فلفل سیاهیان(Piperaceae) وجود دارد. با اینحال تعداد کمی از گونه های آن برای سلامتی فایده دارد. روغن ضروری فلفل سیاه برای مصارف درمانی و پزشکی از دانه های گیاه فلفل سیاه(Piper Nigrum) استخراج می شود که خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی را نشان میدهد.

افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ اغلب مشکلاتی مانند گردش و فشار خون بالا دارند. مطالعه انتشار یافته در سال ۲۰۱۳ در نشریه پیشرفت در علوم فارماکولوژی(Advances in Pharmacological Sciences) نشان داد روغن فلفل سیاه می تواند به مدیریت علایم دیابت همچون فشار خون بالا کمک نماید.

این مطالعه نشان داد ترکیبات فنلی و فعالیت آنتی اکسیدانی روغن فلفل سیاه همراه با اقدامات درمانی لازم می تواند به مدیریت یا پیش گیری از مبتلاشدن به دیابت نوع ۲ کمک نماید.

فلفل سیاه ممکنست به جذب ترکیب کورکومین، ماده اولیه ضد التهابی در زردچوبه نیز کمک نماید. یک بررسی بالینی در سال ۲۰۱۳ نشان داد نتایج تحقیقات نشان می دهد کورکومین ممکنست به پیش گیری از مبتلاشدن به دیابت و کاهش سطح بالای قند خون در رابطه با آن کمک نماید. با پشتیبانی از جذب کورکومین، روغن فلفل سیاه ممکنست به مدیریت علایم دیابت کمک نماید یا در پیش گیری از دیابت نقش داشته باشد.

روغن ضروری فلفل سیاه عصاره غلیظی است که از دانه های فلفل سیاه به دست می آید. هم اکنون هیچ دستورالعمل غذایی برای میزان مصرف فلفل سیاه وجود ندارد؛ با اینحال مصرف بیش از اندازه فلفل سیاه می تواند موجب ناراحتی معده و سایر عوارض گوارشی شود؛ بدین سبب بهتر است از آن به میزان کم استفاده کنید.

برای استفاده از روغن فلفل سیاه برای دیابت، بوی آنرا استشمام کنید یا آنرا روی پوست بمالید. برای استنشاق چند قطره را در آب داغ بریزید یا به دیفیوزر اضافه کنید و بخار آنرا تنفس کنید. همین طور می توانید چند قطره به یک توپ پنبه ای اضافه کنید و ترکیبات روغن را تنفس کنید. هنگام استنشاق روغن برای بهترین نتیجه نفس های طولانی و عمیق بکشید.

از طرف دیگر می توانید روغن فلفل سیاه را در یک روغن حامل مانند روغن زیتون یا روغن بادام شیرین رقیق کنید و آنرا روی پوست بمالید. به ازای هر انس روغن حامل چند قطره روغن فلفل سیاه اضافه کنید.

منبع:

1401/06/29
12:06:06
5.0 / 5
329
تگها: تولید
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد