توسط مركز فضایی محمد بن راشد دبی صورت می گیرد

شبیه سازی مریخ در متاورس

شبیه سازی مریخ در متاورس

اسمارت کاور: مرکز فضایی محمد بن راشد در دبی(MBRSC) به عنوان قسمتی از برنامه های این کشور برای ساخت یک مستعمره در مریخ تا سال 2117 درحال توسعه یک پروژه بزرگ برای شبیه سازی زندگی در مریخ در متاورس است.به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از العربیه، استعمار مریخ برای سال ها قسمتی از اهداف برنامه های فضایی جهان بوده و امارات متحده عربی برنامه هایی برای ساخت یک شهر کامل در مریخ تا سال ۲۱۱۷ دارد.
حالا مرکز فضایی محمد بن راشد با همکاری مرکز "BEDU" که پیشگام در فناوری های وب۳(Web۳) و مستقر در دبی است، دست به توسعه "متاورس ۲۱۱۷"(۲۱۱۷ Metaverse) زده است که شامل تجربه مجازی حضور در فضا و پا گذاشتن بر سیاره سرخ می شود و همین طور دانشی در مورد چالش های اکتشاف و استعمار مریخ ارائه می کند.
عدنان الرئیس(Adnan al-Rais)، مدیر برنامه مریخ ۲۱۱۷ در مرکز فضایی محمد بن راشد می گوید: از آنجا که ما به مقاصد چالش برانگیزتری برای اکتشاف توسط انسان و ربات ها می اندیشیم، ایده های نوآورانه برای رسیدن به نقاط عطف جدید ضروری خواهد بود.
امارات در سال ۲۰۱۷ برنامه های خودرا برای ایجاد یک کلنی انسانی در سیاره سرخ طی ۱۰۰ سال آینده اعلام نمود.
از آن زمان تاکنون، این مرکز فضایی، فضاپیمای هوپ(Hope) خودرا برای مطالعه جو مریخ به فضا فرستاده و درحال ساخت یک شهر علمی بزرگ ۱۳۶ میلیون دلاری در دبی است که شرایط مریخ را شبیه سازی می کند.
این کشور همین طور می خواهد تا اواخر سال جاری یک ماه نورد را روی سطح قمر زمین فرود بیاورد.
مرکز فضایی محمد بن راشد با کارشناسان "BEDU" کار خواهدنمود تا در ایده پردازی، توسعه خلاقانه و تجسم عناصر "متاورس ۲۱۱۷" به همکاری بپردازند.
امین الزرونی(Amin al-Zarouni)، مدیرعامل "Bedu"، می گوید: امارات متحده عربی در سراسر جهان به عنوان یک پیشگام شناخته شده است. ما از شراکت با مرکز فضایی محمد بن راشد هیجان زده هستیم و مفتخریم که این ماجراجویی را با بهره گیری از قدرت تازه ترین و بهترین فناوری ها در اینجا روی زمین ایجاد نماییم.
برنامه فضایی امارات تنها برای انجام ماموریت صورت نمی گیرد، بلکه موجب ایجاد شغل نیز می شود. این بخش با بیش از ۵۷ شرکت فضایی و پنج مرکز تحقیقاتی علوم فضایی در امارات متحده عربی بیش از ۳۲۰۰ شغل به وجود می آورد.
منبع:

1401/06/30
21:43:57
5.0 / 5
332
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد