ابراز نگرانی یك وكیل در مورد متاورس

متاورس خطرناک است!

متاورس خطرناک است!

اسمارت کاور: اسمارت کاور: یک وکیل دادگستری طی صحبت های خود در مورد ˮمتاورسˮ، نگرانی هایی را پیرامون فاش شدن داده های خصوصی کاربران ابراز داشت.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از فست کمپانی، "متاورس"(Metaverse) به یکی از بزرگترین تمرکزهای فناوری در دهه آینده تبدیل گشته است. تنها کافی است به فیسبوک نگاه کنید که سال قبل به عنوان قسمتی از چشم انداز مدیرعامل خود، "مارک زاکربرگ"(Mark Zuckerberg) در مورد این فناوری همه جانبه، به متا تغییر نام داد.
با این وجود، افزایش استفاده از متاورس، با افزایش تمرکز بر حریم خصوصی مصرف کننده نیز هم راه است. کاربران و قانونگذاران بیشتر در مورد نحوه استفاده، ردیابی و فروش داده های خود نگران شده اند. "جی ادلسون"(Jay Edelson)، وکیل دادگستری که شکایت های قبلی را مقابل گوگل و فیسبوک مطرح کرده است، استدلال می کند که کار، بازی و زندگی مردم در دنیای مجازی که کاربران بوسیله نوعی هدست وارد آن می شوند، در جمع آوری داده ها احتمالاً یک فاجعه خواهد بود.
دستگاه های هدست می توانند مواردی مانند حرکات، خاصیت های صورت، پلک زدن، محیط اطراف و کارهای یک شخص را هنگامی که در متاورس حضور دارد، ضبط کنند. ادلسون در "جشنواره نوآوری فست کمپانی"(Fast Company Innovation Festival) به حضار اظهار داشت: متاورس واقعا برای حفظ حریم خصوصی خطرناکست برای اینکه اگر ایده این باشد که ما چیزهایی بپوشیم که همه اطلاعات را از ضربان قلب ما گرفته تا جایی که می رویم و کسی که با او صحبت می نماییم، ردیابی کند، فقط برای شرکت های داده باارزش خواهد بود.


وی ادامه داد: اینجاست که اهمیت قوانین حفظ حریم خصوصی مشخص می شود. طرفداران حریم خصوصی داده ها، بر شرکتها فشار می آورند که شیوه های جمع آوری داده های خودرا با مصرف کنندگان به اشتراک بگذارند؛ یا بدین سبب که خودشان می خواهند یا بدین سبب که قانون آنها را به انجام دادن آن مجبور می کند.
ادلسون افزود: نکته کلیدی این است که شرکتها واقعا در مورد آن صحبت کنند و بگویند که چه چیزی را جمع آوری می کنند. من بدنبال شکایت از همه نیستم و ترجیح می دهم فقط رفتارشان را تغییر دهند. اگر دلیلی وجود دارد که حاضر نیستید آنرا در قراردادها، روی صحنه یا هر جای دیگری بیان کنید، شاید بدین سبب باشد که نباید این کارها را انجام دهید. این یک موضوع مهم در متاورس است.
متاورس هنوز اولین روزهای خودرا پشت سر می گذارد و توانایی انتقال یکپارچه از دنیای دیجیتال به دنیای فیزیکی هنوز محقق نشده اما واضح است که بسیاری معتقدند این یکی از بزرگترین فرصت های توسعه در دهه آینده خواهد بود.
بر اساس گزارش شرکت "مکنزی اند کامپنی"(McKinsey & Company)، تنها در پنج ماه نخست سال ۲۰۲۲، شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر و شرکت های سهام خصوصی، بیش از ۱۲۰ میلیارد دلار در متاورس سرمایه گزاری نموده اند. این بیش از دو برابر سرمایه گذاری در سراسر سال ۲۰۲۱ است. این سرمایه گذاری ها دلیلهای خوبی دارند برای اینکه مک کنزی پیش بینی می کند که متاورس تا سال ۲۰۳۰، تا پنج تریلیون دلار بازدهی داشته باشد.
ادلسون افزود: نوآوری و انجام دادن کارهای جالب خوب است اما باید به مردم بگویید که در حقیقت چه چیزی را جمع آوری می کنید، آنها را به چه کسی می دهید و مقرر است با داده ها چه اتفاقی بیفتد. از نظر من، این مساله درباره ی بی پرده گفتن و رضایت داشتن است.1401/07/04
11:35:56
5.0 / 5
348
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد