ویدئویی که کپسول اوریون از ماه ثبت کرده است

ویدئویی که کپسول اوریون از ماه ثبت کرده است

اسمارت کاور: کپسول ˮاوریونˮ ماموریت ˮآرتمیس1ˮ ویدئویی را ثبت کرده است که ماه را در پس زمینه نشان میدهد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، کپسول "اوریون"(Orion) ناسا، مقصد پرواز آزمایشی "آرتمیس۱"(Artemis ۱) روی ماه را مشاهده کرده و ویدیویی خیره کننده را برای نشان دادن این لحظه ثبت کرده است.
در ویدئویی که در ۱۸ نوامبر ثبت شده، ماه نیمه روشن در دور دست با کپسول اوریون در پیش زمینه قابل مشاهده می باشد. این ویدئو از یک دوربین ثبت شده است که روی نوک یکی از چهار بال خورشیدی کپسول قرار دارد. ناسا در اطلاعیه ای اعلام نمود که در زمان ثبت ویدئو، اوریون تقریباً در نیمه راه رسیدن به ماه بوده است.
ناسا در توضیح ویدئو نوشت: در سومین روز از ماموریت آرتمیس۱، اوریون روی آرایه های خورشیدی خود مانور داد و ماه را با دوربینی که در آخر آرایه نصب شده بود، ثبت نمود.
ناسا در روز چهارشنبه ۱۶ نوامبر، کپسول اوریون را در ماموریت بدون سرنشین آرتمیس۱ بر فراز "سامانه پرتاب فضایی"(SLS) که حالا قوی ترین موشک جهان است، پرتاب کرد. اوریون یک سفر ۲۵ روزه به ماه خواهد داشت و در ۱۱ دسامبر به زمین باز خواهد گشت. ناسا از این ماموریت به عنوان یک پرواز آزمایشی برای برنامه آرتمیس خود استفاده می نماید تا ببیند آیا سامانه پرتاب فضایی و اوریون برای بردن فضانوردان به ماه آماده هستند یا خیر. فرود سرنشین دار روی ماه برای سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶ برنامه ریزی شده است.
این ویدئو، تازه ترین نمای اعجاب انگیز از اوریون است که ۲۴ دوربین دارد تا پرواز آزمایشی تاریخی آنرا ثبت کنند. همچنین، ناسا منبعی از مجموعه ویدیو های آرتمیس را راه اندازی کرده است که بروزرسانی های هفتگی این ماموریت را هنگام سفر به ماه و بازگشت از آن ارائه می کند.
اولین بخش از این مجموعه، سه روز نخست ماموریت آرتمیس۱ را نشان میدهد که شامل نماهای خیره کننده ای از جدا شدن کپسول از مرحله بالای سامانه پرتاب فضایی و نحوه انجام شدن این ماموریت است.
بر اساس گزارش ناسا، کپسول اوریون در اوایل روز شنبه ۱۹ نوامبر در فاصله ۳۴۸ هزار و ۲۴۷ کیلومتری از زمین و ۱۴۹ هزار و ۷۴۶ کیلومتری از ماه بود و با سرعت ۱۶۰۱ کیلومتر در ساعت در فضا حرکت می کرد. شما می توانید اوریون را طی ماموریت آن در فضا، بوسیله وب سایت "Track Artemis" ناسا ردیابی کنید.
پرواز اوریون تا حالا نسبتا بدون مشکل پیش رفته است و مدیران ماموریت ناسا می گویند که به رغم وجود مشکلات جزئی در عملکرد اوریون در اعماق فضا، کار این کپسول فراتر از انتظارات آنها بوده است.
اوریون همین طور طی ساعاتی بعد از پرتاب، در صورتیکه درحال دور شدن از زمین در راه خود به سمت ماه بود، تصویری را از زمین ثبت نمود.
اوریون در بامداد روز دوشنبه ۲۱ نوامبر، نزدیکترین فاصله خودرا به ماه خواهد داشت و در ۱۰۰ کیلومتری ماه قرار خواهد گرفت.


1401/08/30
13:07:19
5.0 / 5
558
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد