رئیس دانشگاه كوت عراق اعلام آمادگی كرد؛

پشتیبانی از راه اندازی شعبه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در عراق

پشتیبانی از راه اندازی شعبه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در عراق

به گزارش اسمارت کاور، رئیس دانشگاه کوت عراق برای پشتیبانی از راه اندازی شعبه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در کشور عراق اعلام آمادگی کرد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از دانشگاه تهران، دکتر علی اسدی در دیدار با دکتر طالب الموسوی رئیس دانشگاه کوت عراق که در محل پارک علم و فناوری برگزار شد، با یادآوری این که پارک علم و فناوری دانشگاه تهران قدیمی ترین و بزرگترین پارک دانشگاهی کشور است، اظهار داشت: برنامه ها و فعالیتهای پارک علم و فناوری دانشگاه تهران طیف گسترده ای از حوزه های تخصصی را پوشش می دهد و این مجموعه، یک پارک علم و فناوری تک تخصصی نیست.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ضمن اشاره به سیاست دانشگاه تهران در خصوص توسعه همکاریهای علمی و دانشگاهی با عراق، تصریح کرد: این همکاری ها محدود به افزایش جذب دانشجو از کشور عراق و ایجاد زمینه برای فرصت های مطالعاتی اساتید نمی شود بلکه یکی از مهم ترین عرصه ها برای توسعه همکاری ها، ناظر بر همکاریهای فناورانه و دانش بنیان است که انتقال تجربه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به دانشگاه های عراق و همینطور راه اندازی شعبه پارک در این کشور و یا ایجاد پارک مشترک می تواند گامی مهم و تسهیل کننده برای توسعه همکاریهای دو کشور در حوزه فناوری باشد.
ایرج اله دادی، معاون توسعه فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران هم به مبحث نحوه همکاری میان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و دانشگاه کوت عراق پرداخت و اظهار داشت: این همکاری می تواند به شیوه های مختلف همچون ایجاد یک پارک علم و فناوری مشترک، راه اندازی یک پارک علم و فناوری اختصاصی برای دانشگاه کوت عراق و … صورت گیرد.
وی اضافه کرد: در راه اندازی یک پارک علم و فناوری، مبحث بسیار مهم فرآیند جذب، استقرار و ارزیابی شرکت ها است که این کار تخصصی باید با دقت صورت گیرد تا بتوان شرکتهای فناور و نوآور واقعی را ارزیابی و جذب کرد. همینطور در زمینه نیروی انسانی ماهر هم می توانیم کمک نماییم.
علیرضا نورپور رئیس دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران هم در این جلسه با معرفی این دانشکده، به تشریح روند حرکت ایران در زمینه گرایش به بهره برداری بیشتر از انرژی های تجدیدپذیر پرداخت و اظهار داشت: در حوزه انرژی های خورشیدی تجربه های خوبی به دست آورده و تابحال ۵۰۰ نیروگاه کوچک خورشیدی در نقاط مختلف کشور ایران برای تولید الکتریسته بوجود آورده ایم.
در ادامه، دکتر طالب الموسوی رئیس دانشگاه کوت عراق از چند شرکت دانش بنیان مستقر در در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بازدید کرد و با دستاوردهای این شرکت ها آشنا شد.
هفته آینده هیأتی از دانشگاه تهران با حضور دکتر علی اسدی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از دانشگاه های عراق بازدید خواهند کرد.


منبع:

1401/10/23
14:17:57
5.0 / 5
335
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد