شروع تولید انبوه کامیون برقی 7 و نیم تنی انگلیسی

شروع تولید انبوه کامیون برقی 7 و نیم تنی انگلیسی

اسمارت کاور: یک شرکت انگلیسی تولید انبوه کامیون های برقی 7.5 تنی خودرا شروع کرد. این شرکت می خواهد در سال 2023 به نقطه عطف فروش 1000 کامیون برقی برسد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت انگلیسی Tevva تولید تجاری کامیون های برقی متوسط خودرا بعد از دریافت تاییدیه از ECWVTA شروع کرد.
این خودروساز بریتانیایی حالا می تواند تولید و فروش انبوه کامیون های الکتریکی خود موسوم به TEV۷۵ که ظرفیت حمل بار ۷.۵ تنی دارد، شروع کند.
تاییدیه های نظارتی ضروری که توسط آژانس صدور گواهینامه خودرو(VCA) و آژانس حمل و نقل سوئد(STA) اعطا شده است، شرکت Tevva را قادر می سازد تا محصولات خودرا در سراسر بریتانیا و اروپا به فروش برساند.
این شرکت در اطلاعیه ای اعلام نمود: نخستین کامیون های الکتریکی تولید انبوه از پایگاه ما در بریتانیا تحویل داده شده اند و توسط مشتریان دریافت خواهند شد. شرکت ما امیدوار است در سال ۲۰۲۳ به فروش ۱۰۰۰ کامیون برقی برسد.
ماموریت شرکت Tevva برای کربن زدایی از صنعت حمل و نقل بدنبال کوشش های تولیدکنندگان دیگر مانند تسلا و ولوو است.
آشر بنت، بنیان گذار و مدیر عامل Tevva می گوید: ما ماموریت داریم تا کامیون های پایدار را در مقیاس انبوه در دسترس قرار دهیم و معتقدیم فناوری ما به بخش حمل و نقل و دولت های اروپا قدرت می دهد تا به اهداف خالص انتشار صفر کربن خود برسند.
کامیون برقی TEV۷۵ با یک دفعه شارژ مسافت ۱۴۰ مایلی(۲۲۷ کیلومتری) را با باتری ۱۰۵ کیلووات ساعتی خود راه می رود. این کامیون برای ناوگان حمل و نقل شهری در نظر گرفته شده است.
شرکت Tevva همین طور می خواهد علاوه بر سیستم الکتریکی، نسخه هیبریدی این کامیون را با افزایش برد هیدروژنی نیز معرفی نماید. انتظار می رود این مدل، بُردی معادل ۳۵۴ مایل(۵۷۰ کیلومتر) داشته باشد و پیمایش مسیرهای بین شهری و مسافت های طولانی را ممکن می کند.
بگفته این شرکت، سوخت هیدروژنی، گزینه هایی را برای برد طولانی تر، محموله های سنگین تر و سوخت گیری سریع تر باز می کند که موجب می شود زمان کار بیشتر شود. این مهم برمبنای چگالی انرژی بالاتر هیدروژن در مقایسه با باتری های لیتیومی به دست می آید. این شرکت بر این باور است که چنین ترکیبی موجب رقابتی تر شدن محصولاتش می شود و کمترین هزینه ها و انتشار گازهای گلخانه ای را ممکن می سازد.
آشر می گوید: با بهره گیری از منابع سوخت هیدروژن و الکتریکی، می توانیم ترکیب انرژی در حمل و نقل را بازبینی نماییم، فشار بر شبکه برق خودرا کاهش دهیم و پذیرش کامیون های الکتریکی را تسریع نماییم.
هم اکنون نسخه الکتریکی این کامیون دارای موتوری با ۱۹۲ کیلووات قدرت و ۵۹۶ نیوتن متر گشتاور است و میانگین برد آن حدود ۱۰۵ مایل(۱۷۰ کیلومتر) ذکر شده است.
حدود پنج ساعت طول می کشد تا این کامیون تا ۹۰ درصد شارژ شود، در صورتیکه از فناوری شارژ سریع ۲۲ کیلوواتی پشتیبانی می کند.
نسخه هیبریدی این کامیون نیز مقرر است با یک مخزن هیدروژنی ۹ کیلوگرمی ارائه شود و بردی معادل ۲۶۶ مایل(۴۲۸ کیلومتر) را عرضه نماید. این مدل دارای یک بسته باتری ۱۱۲ کیلوواتی است، اما قدرت و گشتاور آن با نسخه الکتریکی یکسان است.
منبع:

1401/10/26
11:53:26
5.0 / 5
376
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد